More

  Akıllı Yüzük Samsung Galaxy Ring Hayatımıza Giriyor

  Daha önce bazı haberlere konu olan Samsung Galaxy Ring görünüşe bakılırsa 2024'te çıkış yapacak. Akıllı yüzük için bu ay hareketli geçecek.

  Daha önce bazı haberlere konu olan Samsung Galaxy Ring görünüşe bakılırsa 2024’te çıkış yapacak. Akıllı yüzük için bu ay hareketli geçecek.

  Yakın tarihli bir raporda, Samsung‘un en yeni giyilebilir cihazının Galaxy Ring olacağı bildirildi. Bir akıllı yüzük olan Samsung Galaxy Ring, şu an markanın değerlendirmesinde ve ağustos ayı içerisinde önemli gelişmelerin yaşanması bekleniyor.

  Samsung Electronics bu yenilikçi akıllı yüzüğü seri üretim olasılığını değerlendiriyor. The Elec’in yeni bir raporuna göre, seri üretime ilişkin kararın muhtemelen Ağustos ayında kesinleşmesi bekleniyor.

  Geliştirme ve Tıbbi Cihaz Onayı

  Galaxy Ring şu anda yerli ve yabancı parça üreticilerinin konsepti hayata geçirmek için çalıştıkları ön geliştirme aşamasında. Bu süreçte gerekli parçaların kalınlığı ve performansı dikkatle değerlendirilmektedir. Geliştirme incelemesinin sonuçları, Samsung Electronics MX bölümü başkanı Noh Tae-moon’a sunulacak.

  Seri üretim onaylanırsa, gerçek ürününün geliştirilmesi başlayabilir. Ancak karar ağustos ayında verilse bile Galaxy Ring hemen piyasaya çıkmayacak. Galaxy Watch’a benzer şekilde cihaz, geliştirme için genellikle 7 ila 8 ay ve onay için 10 ila 12 ay süren bir tıbbi onay sürecinden geçecek.

  Galaxy Ring’in düzenleyici otoriteler tarafından belirlenen gerekliliklere uygun olduğunu ve kullanıcılar için herhangi bir risk oluşturmadığını göstermesi gerekecektir. Bu, çeşitli sağlık parametrelerinin izlenmesinde akıllı yüzüğün doğru, güvenilir ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlamakta.

  Samsung Galaxy Ring hakkında daha fazla bilgi 

  Galaxy Ring, XR cihazlarıyla çalışacak şekilde tasarlanmıştır ve Galaxy Watch’a kıyasla gelişmiş vücut bilgisi ölçüm doğruluğu sunmayı amaçlıyor. Kullanıcıların izleme amacıyla bir akıllı telefon uygulaması aracılığıyla erişebilecekleri vücut ve sağlık bilgilerini toplamak için çeşitli sensörlere sahip olması bekleniyor.

  Galaxy Ring’in, özellikle uyku ve sağlıkla ilgili bilgilerde veri doğruluğu açısından akıllı saatlerden daha iyi performans göstermesi bekleniyor. Parmağa tam oturması, gevşek takılan akıllı saatlere kıyasla ölçüm hatalarını azaltacaktır.

  Galaxy Ring’in çıkış tarihi şu aşamada belirsiz ve bir sağlık ürünü olarak mı konumlandırılacağı yoksa Galaxy Watch gibi tıbbi cihaz onayını mı alacağı henüz belirlenmedi. Ancak raporlar, Ring’in sertifika alması halinde gelecek yıl hazır olabileceğini söylüyor.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler