More

  Apple Geliştiricilere Özel iOS 17 , iPadOS 17 ve Diğer Sürümler Yayımlandı

  Apple'ın iPhone 15 lansmanından sonra duyuracağı iOS 17 ve diğer sürümleri için geliştiricilere özel beta sürümleri yayımlandı.

  Apple’ın iPhone 15 lansmanından sonra duyuracağı iOS 17 ve diğer sürümleri için geliştiricilere özel beta sürümleri yayımlandı.

  Apple, iOS 17 ve diğer güncellemeleri önümüzdeki ay iPhone 15 ve iPhone 15 Pro lansmanını yapacak. Bu lansmandan sonra akıllı telefon, tablet, saat ve dizüstü bilgisayarlarının kullanmış olduğu özel işletim sistemlerinin son sürümünü tanıtacak. Fakat bu son sürümden önce şirket hata ve sorunları düzeltebilmek için geliştiricilerle birlikte beta sürümünü test ediyor. Yaklaşmakta olan iPadOS 17, watchOS 10, tvOS 17 ve macOS Sonoma beta 15’ini geliştiricilerin kullanımına sundu.

  5 Haziran’da Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda iOS 17’yi duyurmuştu. iPhone’a gelen Beklemede Olma, Canlı Sesli Posta, AirDrop güncellemeleri ve çok daha fazlasını içeren yeni özelliklerin önizlemesini yapmıştı. Geçen aydan itibaren Apple, herkese açık beta programı aracılığıyla beta sürüm testlerini genişletti.

  Ayrıyetten bu yıl Apple, geliştirici beta programına yıllık 99 dolar ücret ödemeden katılmayı mümkün kıldı ve geliştirici ile genel beta arasındaki tek fark yeni özelliklerin ne kadar çabuk kullanılabilir olduğuydu.

  Kayıtlı bir geliştiriciyseniz eğer en son iOS 17 ve iPadOS 17 Beta 5 sürümlerini hemen şimdi indirip iPhone ve iPad’inize yükleyebilirsiniz.

  Tek yapmanız gereken Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme > Beta Güncellemeleri’ne gidip iPhone veya iPad’inize iOS 17,iPadOS 17 beta 5’i yüklemek. Ayrıca bu güncellemeyi alabilmek için Apple kimliğinizin geliştirici hesabınıza bağlı olması gerekiyor. Bundan emin olmalısınız.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler