More

  Apple ‘ın Airtag 2 Üzerinde Çalıştığı Bildiriliyor!

  Apple 'ın izleme cihazının yeni modeli Airtag 2 üzerinde çalıştığı bildirildi. Güvenlik ve gizlilik sorunlarını ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

  Apple ‘ın izleme cihazı Airtag’in yeni modeli Airtag 2 üzerinde çalıştığı bildirildi. Güvenlik ve gizlilik sorunlarını ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

  Apple’ın Airtag izleme cihazları çıkışının üzerinden ki yıl geçti ve bu sürede kullanıcıların güvenlik ve gizlilik sorunlarına çözüm bulmaya çalışıyor. Teknoloji meraklıları tarafından yakından takip edilen bu cihaz için Airtag 2 modeli 2024 yılının sonlarına doğru piyasaya sürüleceği iddia ediliyor. Bu bilginin kaynağı ünlü analist Ming-Chi Kuo.

  İlk Airtag modeli Apple’ın Bul ağını kullanarak motorsiklet, anahtar, cüzdan gibi eşyalarının yerini tespit etmek için kullanılıyordu. Apple tarafından Airtag satış rakamları açıklanmazsa da Kuo tarafından ikinci neslin üretimini yaptıracak yüksek miktarda olduğu.

  Kuo, Airtag 2 için Apple’ın mekansal bilgi işlem ekosisteminin merkezinde olacağını iddia ediyor. Ayrıca yeni Airtag modelinin Vision Pro kulaklık ile büyük ölçüde işlevsel çalışması bekleniyor. Entegrasyonu sağlamak için muhtemelen U2 gibi daha yeni bir ultra geniş bant çipi ekleyerek bağlantılı ve menzili iyileştireceği düşünülüyor.

  Vision Pro yardımıyla kullanıcıların kayıp eşyalarının yeri görsel olarak belirtilecek. Bu entegrasyonun ayrıntıları çok fazla belirsiz olsa da Apple’ın bir değişime gideceği işaret ediyor.

  Apple’ın Airtag’inin en büyük rakibi olan Samsung SmartTag ile nasıl rekabet edeceği merak ediliyor. Çünkü SmartTag 2 modeli çok sürmeden tanıtılıp raflardaki yerini alması bekleniyor. Yeni SmartTag’da Bluetooth 5.3, yüksek güç ve düşük gecikme süresi, kapsama alanı altında daha yüksek güvenilirlik sunması gibi iyileştirmelerle gelecek ve rakibini zorlayacak gibi görünüyor.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler