More

  ASUS Zenfone Serisi Hakkındaki İddiaları Yalanladı

  Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından olan ASUS, son zamanlarda yayılan Zenfone serisi hakkındaki olumsuz iddiaları yalanladı.

  Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından olan ASUS, son zamanlarda yayılan Zenfone serisi hakkındaki olumsuz iddiaları yalanladı.

  Dün yayınladığımız haberde ASUS’un Zenfone akıllı telefon serisini sonlandırdığını ve organizasyonel yeniden yapılanmasının bir parçası olarak çalışanlarını ROG Telefon departmanına taşıyacağını iddia etti. Ancak marka, raporun “doğru olmadığını” söyleyerek bu iddiaları çürüten bir basın açıklaması yayınladı.

  Asus‘un ayrıca Çin ve Tayvan’daki PC departmanlarındaki çalışan sayısını da azaltacağı söylendi. ASUS, PC departmanındaki işten çıkarmalar hakkında yorumda bulunmazken marka, Zenfone ve ROG Phone ürün serilerinin durdurulmayacağının garantisini verdi. Görünüşe göre ASUS, PC departmanında bazı düzenlemelere kesin olarak gidecek fakat bundan mobil taraf etkilenmeyecek. ASUS’un bu durumda Zenfone serisine nasıl bir şekil vereceği ise merak edilenler arasında, zira firma çok nadir olarak Zenfone serisi modelleri satışa çıkarıyor.

  “Asus Zenfone 10’un serinin son nesli olacağı ve ASUS Zenfone serisi ürün grubunun kapatılacağı yönündeki söylentilere değinmek istiyoruz. Bu doğru değil. İki ana telefon iş ürün grubumuz olan ROG Phone’a devam edeceğiz. ve Zenfone. Asus’un akıllı telefon işimize ve müşterilerimize güçlü bir bağlılığı var. Daha fazla bilgi için lütfen 2. Çeyrek kazanç çağrımıza bakın. Lütfen 2024 ürün serilerimiz için bizi takip etmeye devam edin,” dedi Asus resmi basın açıklamasında.

  Bahsedilen kazanç açıklaması aslında Asus’un mali raporunun dört yıldan bu yana ilk çeyrek zararını göstermesinin ardından Haziran ayında yeniden yapılanmayı planladığını ortaya koyuyor.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler