More

  ASUS Zenfone Serisi Yolun Sonuna Geliyor

  ASUS Zenfone serisi yolun sonuna geliyor. Gelen bir rapora göre ASUS, çok beklentisi olmadığı telefon serilerini daraltacak.

  ASUS Zenfone serisi yolun sonuna geliyor. Gelen bir rapora göre ASUS, çok beklentisi olmadığı telefon serilerini daraltacak.

  ASUS, Zenfone serisini 2014 yılında başlattı ve Zenfone serisi altında toplam 80 cihaza ulaşan düzenli sürümlerle devam etti ancak görünen o ki bu serinin sonu yakında gelebilir. Tayvan medyasının yeni bir raporu, Asus’un Zenfone serisinin fişini çektiğini öne sürüyor. Raporda, Asus’un organizasyonel bir yeniden yapılanma sürecinden geçmekte olduğunu iddia eden konuya aşina kişiler yer alıyor. ASUS’un bunu yapması doğru bir hamle çünkü şirket tabiri caizse ölü doğan bir seriyi senelerdir farklı çabalarla devam ettirmeye çalışıyor ve kullanıcılar tarafından benimsenmiyor.

  Bu konu ülkemizde de değişmiyor çünkü ASUS Türkiye, ne yeni Zenfone serisini ülkemize getiriyor ne de mevcuttaki modelleri için teknik servis desteği sunuyor. Dolayısıyla Zenfone serisinin çok da fazla zorlanmadan bitirilmesi markanın kaynaklarının boşa aktarılmaması adına faydalı olacaktır. Söylenti doğru olursa, firmadan artık sadece ROG serisi oyuna odaklanacak ve yeni bir Zenfone modeli görmeyeceğiz.

  Raporda Asus’un Zenfone bölümünü sonlandıracağı ve bu çalışanları ROG Telefon departmanına taşıyacağı belirtiliyor. Yeniden yapılanma süreci ne yazık ki Tayvan ve Çin’deki bilgisayar departmanlarındaki çalışan sayısının da azalmasıyla sonuçlanacak. Bazı çalışanların Zenfone ve ROG Phone ekiplerine aktarılması planlanıyordu ancak durum böyle olmayacak. Asus, bu yazının yazıldığı sırada konuyla ilgili resmi bir yorum yayınlamadı.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler