More

  Baldur’s Gate 3 Xbox Series S Oyun Konsoluna Geliyor

  Baldur's Gate 3 için şirket CEO'su Xbox Series S konsoluna bölünmüş ekran özelliği olmadan bu yıl sonuna kadar çıkacağını duyurdu.

  Baldur’s Gate 3 için şirket CEO’su Xbox Series S konsoluna bölünmüş ekran özelliği olmadan bu yıl sonuna kadar çıkacağını duyurdu.

  Son zamanların popüler oyunu Baldur’s Gate 3 çıktığı günden beri en yüksek puanlı oyunlar listesinde başı çekiyordu. Pc ve PlayStation 5 platformları için yayınlanan oyun Xbox oyun konsoluna henüz gelmedi. Daha önceden Larian Studios’un CEO’su Swen Vincke teknik bir sebepten dolayı Baldur’s Gate 3 oyununun Xbox Series S için yayınlanamadığını ve üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu. Şimdi ise CEO Microsoft’un popüler oyun konsolu Series S plaftormu için konuştu. X’te yaptığı paylaşımla Series S oyun konsolu için bölünmüş ekran özelliğinin devre dışı bırakıldığını duyurdu. Oyunun zaten bu konsol için geç çıkmasının teknik engeli de buydu.


  Baldur’s Gate Series S’e Ne Zaman Gelecek?

  CEO Swen Vincke yaptığı paylaşımda şu açıklamalarda bulundu:

  Dün Phil Spencer’la görüştükten sonra, Baldur’s Gate 3’ü bu yıl Xbox oyuncularına sunmamıza olanak tanıyan bir çözüm bulduğumuzu doğrulamaktan büyük mutluluk duyuyoruz; bu, uzun süredir üzerinde çalıştığımız bir konu. Series X’te bölünmüş ekran işbirliği ile tüm iyileştirmeler mevcut olacak. Series S, bölünmüş ekran işbirliğine sahip olmayacak ancak aynı zamanda Steam ve Xbox Serisi arasında çapraz kaydetme ilerlemesini de içerecek.

  Larian’ın Yayın Direktörü Michael Douse, Xbox hayranlarına Series S konsolunda kusursuz bir bölünmüş ekran deneyimi üzerinde çalıştıklarını söyledi. Şimdi ise CEO’nun paylaşımına göre oyunun bu sene sonuna kadar Xbox oyun konsolu için çıkacağı kesinleşti.
  Baldur’s Gate 3 oyunu hem Metacritic hem de Opencritic’te bugüne kadar ki en yüksek puanlı pc oyunu seçilmişti.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler