More

  ChatGPT Android uygulaması geliyor: Tarih verildi!

  OpenAI’in hızla büyüyen yapay zeka sohbet robotu, nihayet kısa bir aranın ardından Android işletim sistemi için de geliyor. Başlangıçta web’de çıkış yapan, daha sonra ise iOS platformuna gelen ChatGPT, önümüzdeki günlerde Android cihazlar için de gelecek.

  OpenAI, Android için ChatGPT uygulamasını Google Play Store’de yayınladı. Ancak şu an ön kayıt aşamasında ve uygulamayı indireceğiniz gün haber almak için Play Store’dan ön kayıt yaptırabilirsiniz.

  ChatGPT Android uygulaması için ön kayıtlar açıldı

  ChatGPT’nin iOS uygulaması Mayıs ayında yayınlanmış, kullanıcılar tarafından da epey ilgi görmüştü. Öyle ki Siri için bile desteğe kavuşmuştu.

  Gözler Android uygulamasına çevrilirken OpenAI, söz konusu uygulamanın 24-30 Temmuz tarihler arasında kullanıma sunulacağını bildirdi. Kullanıcılar ön kayıt işlemini gerçekleştirdikten sonra uygulamanın indirilebileceğine ilişkin hatırlatma alacak.

  Android için de ChatGPT, tıpkı iOS’ta olduğu gibi çalışacak. Plus aboneler için yine ayrıcalıklı özellikler olacağını da belirtmekte fayda var.

  ChatGPT’ye büyük yenilik

  OpenAI’in sohbet robotu ChatGPT için büyük özellik yolda. Donanımhaber’in aktardığına göre ChatGPT’ye eklenen yeni özellik sayesinde artık tekrar tekrar detaylardan bahsetmek gerekmeyecek. “Özel talimatlar” adı verilen bu özellik, sohbet robotunuza sizin hakkınızda her zaman bilmesi gereken şeyleri ve sorularınıza nasıl yanıt vermesini istediğinizi söyleyebileceğiniz bir yer sunuyor. Henüz beta aşamasında olan özellik çoğu kullanıcı tarafından kullanılabiliyor.

  Talimatlar özelliği aynı zamanda eklentilerle birlikte de çalışabiliyor. OpenAI, bu özelliğin Plus kullanıcıları için mevcut olduğunu, ancak AB ve Birleşik Krallık dışında bulunan kişiler için kullanılamayacağını belirtti. Dileyen kullanıcılar bu özelliği web’de isimlerinin üzerine tıklayıp Ayarlar > Beta özellikleri > Özel talimatlara katıl seçeneğinden, iOS’ta ise bu özelliğe Ayarlar > Yeni Özellikler > Özel Talimatları Aç üzerinden erişebilirler.

  Kaynak: Google Play Store
  Derleme: Teknoburada.com

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler