More

  ChatGPT Büyük İşletmeler İçin Çalışmalar Yapıyor

  Yapay zeka lideri ChatGPT büyük işletmeler odaklı hedef alan ve daha fazla güvenlikli ChatGPT sürümünü tanıtıyor.

  Tartışmasız yapay zeka konusunda lider olan ChatGPT, geçtiğimiz pazartesi günü yaptığı bir açıklamada ChatGPT olarak büyük işletmeler için çalışmalar yaptıklarını ve bu işletmeleri hedef alan bir sürüm yayınlayacaklarını duyurdu. Bu yeni versiyon ile OpenAl ile Microsoft’un müşterilere sundukları etkileşimi arttıracağını dile getirdi.

  OpenAl geçtiğimiz Kasım ayında tüketici odaklı ChatGPT’yi piyasaya sürdüğünde birçok yapay zeka noktasında popüler hale gelmesini sağladı ve Ocak ayında 100 milyon aylık aktif kullanıcıya ulaştı.

  Ülkelerdeki pek çok kişi, işverenlerine bunu tavsiye etmezse de işle ilgili görevlere yardımcı olmak amacıyla ChatGPT’yi kullanıyor. Bu şekilde iş yükünü azaltıp daha verimli olmaya odaklanıyor.

  İşte bu noktada OpenAl firması ChatGPT Enterprise’ın piyasaya sürülmesiyle birlikte işverenlerin kendi yerlerinde ChatGPT kullanımı konusunda daha rahat davranacaklarını tahmin ediyor.

  Microsoft halihazırda işletmelerin Azure OpenAI Hizmeti aracılığıyla ChatGPT’ye erişmesini sağlıyor ancak bunu kullanabilmek için işletmelerin Microsoft’un bulut bilişim platformu Azure’un müşterisi olması gerekiyor.

  OpenAI, ChatGPT Enterprise abonelerinin Azure’a abone olmalarına gerek olmadığını söyledi. OpenAI ve Microsoft daha önce örtüşen hizmetler sunmuştu ve iki şirketin müşteriler için ne kadar rekabet ettiği belli değil.

  ChatGPT Enterprise’ın müşteriler konusunda Microsoft ile rekabet edip etmediği sorulduğunda bir OpenAI sözcüsü “müşterilerin kendi işleri için hangi platformun doğru olduğunu seçebileceğini” söyledi.

  Çalışmalarına ara vermeden devam eden ChatGPT çığır açan yapay zeka alanında daha neler yapacağını göreceğiz.

  Kaynak: Reuters

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler