More

  Daha 1 Yıl Olmadı: iPhone 14 Serisi İçin Şikayetler Yağıyor

  Apple’ın, henüz tanıtalı daha bir yıl bile olmayan iPhone 14 serisi için şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor.

  Apple’ın, henüz tanıtalı daha bir yıl bile olmayan iPhone 14 serisi için şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor.

  Apple, geçtiğimiz yılın eylül ayında iPhone 14 serisini tanıttı. Gerek özellikleri gerekse tasarımıyla uzun süre gündemde kalan iPhone 14 ailesi, bu kez yeni bir şikayetle eleştirilerin odağında.

  iPhone 15 serisinin çıkışına az bir süre kala iPhone 14 ve iPhone 14 Pro/Max kullanıcıları, pil sağlığının hızlı şekilde düşmesinden şikayetçi.

  iPhone 14 pil sağlığı hızla düşüyor

  Kullanıcılar Apple ve diğer forumlardan iPhone 14 serisi ile ile ilgili yaşadığı sorunları dile getirdi.

  iPhone 14 Pro kullanıcıları, pil sağlığında yaşanan ani düşüşün, önceki modellerde görülmeyen bir durum olduğunu belirtti. Raporlarda, telefonların performansında henüz belirgin bir düşüş yaşanmadığı ancak pil sağlığının hızla gerilemesinin dikkat çekici olduğu belirtildi.

  Bu durum, kullanıcıları gelecekte telefonlarının performansında sıkıntılar yaşanabileceği konusunda da endişelere neden oldu.

  Kullanıcılar sorunun neyden kaynaklı olduğunu merak ederken, konuya ilişkin Apple’ın ise açıklama yapmaması oldukça şaşırtıcı. Ancak iPhone 14 serisiyle gelen ‘Her Zaman Açık Ekran’ özelliğinin bu durumu tetikleyebileceği de tahminler arasında.

  iPhone’da eğer pil sağlığı %80’in altına düşüyorsa, Apple bu telefonlarda pil değişimi yapılması gerektiğini söylüyor. Fakat iPhone 14 serisinin bu kadar kısa sürede düşen pil sağlığı, iPhone  kullanıcılarından da yoğun tepki almış durumda.

  Kaynak: The Verge
  Derleme: teknoburada.com

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler