More

  Ekran paylaşımı artık çok daha kolay: One UI 6 ile Chromecast desteği geldi

  Samsung, yeni arayüzü One UI 6 ile ekran paylaşım işlevini daha da kolay hale getirildi. Cihazlara Chromecast desteği eklendi.

  Samsung, yeni arayüzü One UI 6 ile ekran paylaşım işlevini daha da kolay hale getirildi. Cihazlara Chromecast desteği eklendi.

  Samsung, yeni arayüzü One UI 6’yı tanıttıktan birkaç ay sonra ilk beta güncellemelerini de sundu. Başlangıçta Galaxy S23 serisine gelen yeni arayüz güncellemesi, pek çok yeniliğiyle dikkatleri çekti.

  Bununla birlikte Samsung, One UI 6 ile Samsung telefonlara oldukça faydalı bir özellik ekledi. Cihazların halihazırda ekran paylaşım işlevi bulunurken, One UI 6 ile Chromecast desteği de getirildi.

  Yerleşik Chromecast desteği, One UI 6 ile geliyor

  Sammobile internet sitesinin haberine göre Samsung, One UI 6’da One UI 6 desteğini cihazlara getirdi.

  Yeni özelliği kullanabilmek için tek yapmanız gereken Ayarlar > Bağlı Cihazlar > Smart View’a gitmek. Bu bölümde, üç nokta simgesine dokunun ve Ayarlar > Laboratuvarlar’ı açın. Son aşamada ise Chromecast desteği adlı yeni bir ayar bulacaksınız ve tek yapmanız gereken bu ayarı açmanız.

  Chromecast için ayarları aktif ettiğinizde yerel ağdaki Chromecast uyumlu tüm ses ve video cihazlarını görebilirsiniz. Ardından Smart View özelliğini kullanarak ekranınızı cihazlara yansıtabilir ve kolayca medyayı yansıtabilirsiniz.

  Samsung, normal şartlarda oldukça kullanılabilir bir ekran paylaşım özelliği zaten sunuyor. Özellikle One UI 5.1.1 ile bu işlev daha da kolaylaşırken, One UI 6’da ise çok daha kolay hale geldi. Bu sayede Miracast veya Chromecast arasında seçim, sistem tarafından yapılacak.

  One UI 6 şu anda beta aşamasında. Söz konusu güncellemenin yıl sonuna kadar desteklenen modeller için çıkış yapması bekleniyor.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler