More

  Galaxy S23 FE’nin İşlemci Birimi Netlik Kazandı

  Galaxy S23 FE modelinde geri sayıma geçilmişken, telefonun Geekbench kriter testinde görüntü. Telefona Exynos 2200 güç verecek.

  Galaxy S23 FE modelinde geri sayıma geçilmişken, telefonun Geekbench kriter testinde görüntü. Buradaki verilere göre telefona Exynos 2200 güç verecek.

  Samsung, uygun fiyatlı üst segment telefonlarını konumlandırdığı Fan Edition serisini bu yıl yenileyecek. Galaxy S23 FE ismiyle çıkış yapacak olan telefon, SM-S711B model numarasıyla Geekbench listesinde gün yüzüne çıktı. Bu gelişmeyle birlikte telefonun işlemci birimi netlik kazanmış oldu. Geekbench verilere göre S23 FE, S22 serisine kimi ülkelerde güç veren Exynos 2200 işlemci birimi güç verecek.

  4nm üretim sürecine sahpi olan işlemci maksimum 2.8GHz hıza çıkabiliyor. Ayrıca işlemcinin GPU biriminden AMD destekli Xclipse 920 grafik birimi sorumlu. Daha önceki sızıntılara bakılırsa Samsung‘un verimi artırmak için Exynos 2200’ü yeniden tasarladığı ve ayrıca ısınma sorunlarını çözdüğü belirtiliyor.  Geekbench listesi ayrıca telefonun Android 13 ve 8 GB RAM ile çıkış yapacağını ortaya koyuyor.

  Öte yandan telefonun yeni bir 50MP kameraya sahip olacağı bildiriliyor. Bu kamera muhtemelen Galaxy S22 ve S22 Plus’ta kullanıolan sensör olacak. OIS destekli ana kameraya ultra geniş açılı ve telefoto kameralar eşlik etmeye devam edecek.

  25 watt şarj destekli 4.500 mAh pilden beslenecek olan telefonda IP68 sertifikası, stereo hoparlör ve ekran altı parmak izi tarayıcısı yer alacak.

  Samsung Galaxy S23 FE’nin 2023’ün 3. çeyreğinde belirli pazarlarda piyasaya sürülmesi ve 2023’ün 4. çeyreği ile 2024’ün 1. çeyreğinde yaygın olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler