More

  Galaxy S24 Serisi ile Uydu İletişimine Merhaba Diyeceksiniz!

  Galaxy S24 serisi ile uydu iletişimine merhaba diyeceksiniz. Samsung bu konuda hiç aceleci davranmıyor ve trendin gerisinde kaldı.

  Galaxy S24 serisi ile uydu iletişimine merhaba diyeceksiniz. Samsung bu konuda hiç aceleci davranmıyor ve trendin gerisinde kaldı.

  Geçen yıl, Mate 50 serisi gibi Samsung Galaxy S23’ün de acil aramalar ve kısa mesajlar için uydu bağlantısına sahip olacağına dair çok fazla spekülasyon vardı. Ancak bu yıl şubat ayında piyasaya sürülen Galaxy S23 serisi, beklenen özellikle gelmeyerek hayal kırıklığına uğrattı.

  Bilim, teknoloji ve BİT bakanı Lee Jong-ho, Yonhap News’e yerel akıllı telefon markalarının gelecek yıl 5G telefonlar ve uydular arasında veri aktarımına izin verecek yeni bir hizmet başlatmayı planladıklarını açıkladı. Samsung, LG telefon sektöründen ayrıldığından beri Güney Kore’de en büyüğü. Samsung’un önümüzdeki yıl telefonlara uydu desteği özelliğini ekleyeceğini tahmin ediyoruz.

  Snapdragon 8 Gen 2 yongası, Alçak Dünya Yörüngesi (LEO) uydularıyla çalışabilir. Acil aramalar ve metinler için destek sağlar. Ancak Galaxy S23 serisi bu yeteneğe sahip değil. Samsung bunu, uyduların henüz yeni olması nedeniyle açıkladı. Sonuç olarak, bu yenilikçi özelliği dahil etmeden önce ekosistemin olgunlaşmasını beklemek istediklerini belirttiler. Samsung, acil durumlar için düşük yörüngeli uydulara sahip bir şirket olan Iridium ile iş birliği yapıyor.

  Ufukta Uydu Bağlantısı

  Galaxy S24 serisi bu yılın ilk çeyreğinde gelecek. Bu seri, biri Exynos 2400 yongası ve diğeri Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 CPU tarafından desteklenen iki modele sahip olacak Galaxy S24, Galaxy S24+ ve Galaxy S24 Ultra modellerini içerecek. Galaxy S24 uydu özelliği kazanırsa, Exynos 2400’ün de aynı desteğe ihtiyacı var.

  Ağların zayıf olduğu yerlerde, iki yönlü uydu bağlantısı hayati önem taşır. Telefonlar, acil durumlar ve veri paylaşımı için düşük yörüngeli uydulara bağlanır. Bu özellik, kriz zamanlarında kaybolan veya tehlikede olan insanlara yardımcı olmak için kullanışlıdır. Android’de yalnızca Huawei ve Apple telefonlar uydu bağlantı özelliklerine sahiptir. Gelecekteki teknoloji, normal telefonların ekstralar olmadan bu özelliğe sahip olmasına izin verebilir.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler