More

  Galaxy S24 Ultra Nihayet Hızlı Şarj Olacak

  Yeni bir rapora göre Galaxy S24 Ultra modelinde daha verimli bir pil yer alacak. Bu pil ayrıca 65 watt hızlı şarj desteği sunacak.

  Yeni bir rapora göre Galaxy S24 Ultra modelinde daha verimli bir pil yer alacak. Bu pil ayrıca 65 watt hızlı şarj desteği sunacak.

  Samsung, 45W kablolu şarj desteğine sahip ilk telefonunu 2019’da (Galaxy Note10+) piyasaya sürdü ve aradan geçen neredeyse dört yıl sonunda henüz bunun üzerine çıkamadı. Ancak elektrikli araçlardakine benzer bir pil teknolojisinin mobil cihazlara uyarlanması çalışmalarıyla birlikte bu durum Samsung adına değişebilir. Güvenilir bir kaynağa göre Galaxy S24 Ultra yeni bir pil teknolojisine ve bununla birlikte 65 watt hızlı şarj desteğine sahip olacak.

  @RGLoudS’a göre  yığılmış pil teknolojisi, Galaxy S24 Ultra’da ve muhtemelen S24+’ta yer alacak. Tedarik zincirine bağlı olarak bu pilleri gelecek yıl ki katlanabilir Samsung telefonlarda da görebiliriz. Pil teknolojisinin üretim hattı için testlerin yakında Çin’de gerçekleşmesi bekleniyor.

  Öte yandan hem S24 Ultra hem de S24+ 5.000 mAh büyüklüğünde piller taşıyacaklar. Bir yıl daha 25W’ta takılı kalması muhtemelen olan küçük kardeş Galaxy S24 için yeterli üretim kapasitesi sağlanmayabilir. Yığın pil teknolojisinde tedarik sıkıntıları aşıldığında önümüzdeki yıl daha fazla Samsung telefonda kullanılabilir. Hatta Apple’ın tüm iPhone 15 modellerinde yığın piller kullanması bekleniyor.

  Samsung’un Galaxy S24 serisini gelecek yıl ocak ya da şubat ayında duyurması bekleniyor. Serideki modellerin bu defa pazara bağlı olarak Snapdragon 8 Gen 3 ve 10 çekirdekli Exynos 2400 işlemci birimlerinden güç alması bekleniyor. Türkiye’de satılacak olan modellerde yüksek ihtimalle Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 yer alacak.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler