More

  Google Bard Avrupa Birliğine Girdi !

  Google 'ın yapay zeka konuşma robotu Bard ,kullanılabilirliğini arttırarak Avrupa Birliği'ne girdi. Bir dizi özellik ile birlikte geldi.

  Google ‘ın yapay zeka konuşma robotu Bard ,kullanılabilirliğini arttırarak Avrupa Birliği’ne girdi. Bir dizi özellik ile birlikte geldi.

  Teknoloji devleri yapay zeka konusunda resmen yarışıyor. Bu yarışta bir miktar geride kalan Google, I/O etkinliğinde yapay zeka konuşma robotunu tanıttı. Yalnızca ABD ve Birleşik Krallık’ta resmi olarak kullanılabilen Bard, gizlilik endişeleri nedeniyle Avrupa Birliği’nde kullanılmıyordu.

  Zaten halka açık olan gizlilik kurallarını değiştiren Google, bu şekilde AB pazarına girebildi. Bu pazara girmenin şerefine bir dizi yenilikle birlikte geldi.

  Google Bard artık konuşabiliyor

  Bard Avrupa Birliğine girdikten sonra dilsel yeteneklerini ve konuşma tanımayı geliştirdi. Kullanıcılar artık bir komut istemi girip ses simgesini seçerek sesli cevaplar alabilecekler. 40’tan fazla dili destekliyor.

  Google Bard’a resim eklenebilecek

  Google ayrıca, kullanıcılara resimler ekleyip etkileşime girmelerine olanak tanıyor. Bu heyecan verici bir özellik ile sohbet robotunda görüntüyü tamamlayan açıklama, eğlenceli alt yazılar ve alakalı alıntılar sağlamasını isteyebilecek. Bu özellik şu an yalnızca İngilizce olarak mevcut olsa da diğer dilleri de kapsayacak şekilde güncellenecek.

  Sabitleme, yeniden adlandırma ve paylaşma özellikleri getirildi

  Konuşmaları sabitleme ve yeniden adlandırma yeteneği de dahil olmak üzere birkaç özellikle iyice hamaratlaşan Bard, geçmişteki konuşmanızla kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. ChatGPT bu özelliğe çoktan önce sahipti Bard’a yeni geldi.

  Yanıtları başkalarıyla paylaşabilecek ve Bard’dan aldınız yanıtların tonunu ve stilini değiştirebileceksiniz. Bard hala ilk aşamalarında, fakat büyüme hızı gerçekten iyi görünüyor.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler