More

  GoPro HERO 12 Black Aksiyon Kamerası Görüntülendi

  Eski popüler günlerinden uzakta bulunan aksiyon kamera pazarı tekrardan canlanmaya çalışıyor. Bu alanda en büyüklerden biri olan GoPro, son gelen raporlara göre popüler aksiyon kamerası markası GoPro yeni nesil kamerası Hero 12 Black üzerinde çalışıyor ve lansmanı çok uzakta görünmüyor. Roland Quandt tarafından sızıdırılan yeni kamera, Hero 11 üzerine büyük yenilikler getirmeyecek.

  GoPro-HERO12-Black
  GoPro-HERO12-Black

  Önceki raporlar sensörün 1 inç boyutunda olduğunu ifade ediyordu. Fakat beklenen olmadı ve sensörün çok daha küçük olduğu ortaya çıktı. Buna göre GoPro’nun amiral gemisi aksiyon kamerası 1/1,9 inçlik sensöre sahip olacak. Bu sensör ile 5.3K 60 fps videolar kayıt altına alınabilecek. 27 megapiksellik fotoğraflar çekilebileceği söylenen kameranın, video kaydı sırasında gelişmiş görüntü sabitleme için HyperSmooth 6.0 teknolojisini destekleyecek. Tasarım tarafında da Hero 11’den çok farklı olmayacak.

  GoPro-HERO12-Black
  GoPro-HERO12-Black

  2,2 inç ve 1,4 inç boyutunda iki adet ekran yer alacak. Bu ekranların uzun süre kayıt yapabilmesi için 1720 mAh batarya ile desteklenecek. 5.3K 60 fps çözünürlüklü kayıt yaparken 70 dakika çalışabilecek. Önceki Hero 11’e göre 9 dakika daha uzun gidiyor.

  1080p 30 fps kayıt ile 2,5 saatin üzerinde kayıt yapabiliyor. Aksiyon kamerasının ağırlığı 154 gram ve harici bir su geçirmez kılıf olmadan 10 metre derinliğe kadar çalışabilme özelliğine sahip. Ayrıca çok sayıda çekim moduyla beraber gelecek yeni kameranın Quandt’a göre resmi olarak 13 Eylül tarihinde tanıtılaacak. Fiyat olarak 450 euro seviyesinde tanıtılması bekleniyor. Ülkemize ise bu yıl bitmeden raflardaki yerini alacağını düşünüyoruz.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler