More

  HarmonyOS 4 ,Yapay Zeka Celia ve Daha Fazlası…

  Huawei'nin kendine has geliştirmiş olduğu işletim sistemi HarmonyOS 4 işletim sistemin özelliklerine yakından bakalım.

  Huawei’nin kendine has geliştirmiş olduğu işletim sistemi HarmonyOS 4 işletim sistemin özelliklerine yakından bakalım.

  2 gün önce Huawei bir etkinlikle işletim sisteminin yeni versiyonu HarmonyOS 4 ‘ü tanıttı. Birçok yeni özelliğe ev sahipliği yapan bu işletim sisteminin önceki sürümünden farkı olan özelliklerine göz atalım.

  HarmonyOS 4 Özellikleri

  Yeni Kişiselleştirme

  Yeni tanıtılan işletim sistemi ekran kişiselleştirmeye, özellikle de kilit ekranına yeni bir soluk getirdi. Artık kilit ekranını ve Always on Display’i değiştirmek için bir sürü seçeneğiniz olacak.

  Kilit ekranında anlık hava durumuna göre duvar kağıdınızı değiştirebilir mevcut ışık yoğunluğuna göre duvar kağıtlarını otomatik olarak değiştirebilirsiniz.

  Gelişmiş Emoji Paketi

  HarmonyOS kullanıcıları için özel tasarlanmış 1800 emojiden oluşan bir paket tanıtıldı. Bu emojileri duvar kağıdı veya AOD ekranı olarak ayarlayabilirsiniz.

  Etkileşimli Saat Yüzleri

  Yeni HarmonyOS sürümü yeni saat yüzlerini de beraberinde getiriyor. Oyun oynamak, animasyon izlemek için saat temasıyla etkileşime geçebileceksiniz. Ayrıca Huawei akıllı saatler daha pürüssüz geçişler için bir grafik motoruna kavuşacak.

  Akıllı Bildirim Merkezi

  Telefon bildirimleriniz önceliğe göre yönetilecek. HarmonyOS 4 ‘teki bildirim merkezi bunları iki bölümde düzenleyecek hatırlatıcılara üstte öncelik verilecek ve diğerleri ayrı başlıkta toplanacak.

  Yeni Hizmet Widgetları

  Hizmet widgetları kayda değer bir yükseltme alıyor ve HarmonyOS 4 kullanıcıları, ekran özelliklerini etkinleştirmek için bunlara tıklayabilecek. Bununla karşılaştırıldığında, hizmet widget’ının önceki nesli yalnızca bilgileri gösteriyor ve bir kez tıklandığında ilgili uygulamayı açıyor.

  Canlı Pencere Özelliği

  Yeni sürümün en ilginç özelliği canlı pencere özelliği. Ayrıca yazılımın en dikkat çekici özelliği. Ayrıntılı bildirimleri görmek için canlı pencereyi genişletebilir ve durum çubuğunun sol tarafındaki kapsül şekli ile tanımlayabilirsiniz. İlginç bir şekilde, Huawei bu özelliği akıllı telefonlar, tabletler ve akıllı saatler gibi tüm platformlarda evrensel hale getirdi.

  Yenilenmiş SuperHub

  SuperHub artık tek bir yakalamada birden fazla dosya seçebilir. Artık bir sayfadan, uygulamadan veya dosya yöneticisinden farklı bilgileri saklayabilir ve bunları SuperHub’da saklayabilirsiniz. Ayrıca çoklu cihaz özelliği ile bunları farklı cihazlara aktarabilirsiniz.

  Akıllı arama

  HarmonyOS 4 ile yerel arama da daha akıllı hale geliyor, artık içerik arama özelliği aracılığıyla çeşitli dosya türlerini arayabilirsiniz. Bu arama aynı zamanda konumlarıyla birlikte dosya ayrıntılarını da özetler.

  Çoklu ekran paylaşımı

  HarmonyOS 4 aynı zamanda bir otomotiv akıllı işletim sistemidir ve artık tablet kokpit işbirliğine sahiptir. Bu özellik, bir ekranı aynı arabadaki birden çok kullanıcıya yayınlamanıza olanak tanır.

  Ark motoru

  Yeni HarmonyOS, verimli bir pil ile birlikte dinamik efektler, sorunsuz kullanım ve hızlı yanıt sağlayan Ark motorunu donatıyor. Ark motoru akıcılığı %20 artırır, 30 dakikalık pil ömrünü iyileştirir ve sistemi %57 oranında hızlandırır.

  Uygulama Denetleyicisi

  HarmonyOS 4 özellikleri, zararlı uygulamalara karşı koruma sağlamak için yepyeni bir uygulama denetleyicisi AKA uygulama kontrol merkezi içerir. Uygulama denetleyicisi kendi başına çalışır ve gerekli işlemleri kullanıcının ilgisi olmadan gerçekleştirir.

  Gereksiz arka plan işlemlerini durdurur ve kötü amaçlı izinleri iptal eder.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler