More

  Huawei 5G Bant Testine Başladı

  5G konusunda rakiplerinin bayağı önünde olan Huawei yeni söylentilere göre yüksek hıza sahip 5G bağlantı testine başladı.

  Huawei yeni teknolojileri test etmeyi ve bunları iletleterek öncü konumunda olmayı seven Çin’li bir firma. Geçtiğimiz günlerde Huawei 5G ile ilgili sızıntı haberlere sitemizde yer vermiştik. Şimdi yeni sızıntıyla karşımızda olan firma 5G bandı ve çipini test etmeye başladığını duyurdu. Bu sızıntı DigitalChatStation’dan geliyor.

  Testlerin yapıldığı işlemci açıklanmadı fakat değişiklik gösterebileceği öngörülüyor. Ayrıca yeni amiral gemisi telefonda bu işlemcinin kullanılacağı ve soğutma olarak geniş bir metal alan ile birlikte güçlü soğutma kullanılacağı da bildirildi.

  Huawei Mate 60
  Huawei Mate 60

  Sızıntının devamında Huawei’nin yakında tanıtacağı Mate 60 serisine ait cihaz gösterildi. Bu cihazın Mate 60 olduğu söyleniyor.  Bununla birlikte birlikte Mate 60’ın arka bölümünde soluk beyaz ve metal karşımı çift tonlu bir tasarım bulunuyor. Dairesel kamera adasında ise, üç adet kamera sensörü, bir adet flaş ve ”XMAGE” yazısına yer verilmiş.

  Ayrıca Mate 60 modelinde 1220p çözünürlük ve 120 Hz tazeleme hızına sahip OLED ekran yer alacak. Ön tarafta çift kamera ve 3D Tof sensör içeren gelişmiş kamera yer alacak. Kameranın yanında Dinamik ada benzeri işlev görecek bir çentik yer alacak ve kullanım kolaylığı sunacak.

  Huawei 5G
  Huawei 5G

  Huawei, ABD’nin yasakları nedeniyle 2021 yılından beri 4G akıllı telefon satışı yapıyor. Reuters’tan gelen raporlar Huawei’nin 5G yonga seti üzerine çalıştığını ve yeni bir 5G’li telefon piyasaya sürmek için yerel endüstri ortaklarından yardım aldığını ortaya koyuyor.

  Son olarak Huawei kanadında 5G çip testi ile ilgili bir haber doğrulama yapılmadı.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler