More

  Huawei 5G Telefonlar İçin Düğmeye Bastı Yok Yok Düğmeyi Kırdı

  Huawei, 5G telefonlarıyla kaldığı yerden geri dönmek için hevesli. Şirket kendi çip çözümleriyle 5G telefonlarını tekrardan satmak istiyor.

  Huawei, 5G telefonlar pazarda beklenen modellerden. Şirket kendi çip çözümleriyle 5G telefonlarını tekrardan satmak istiyor.

  Son kısıtlamalarla 5G Qualcomm çiplere de erişilemez hale getirilen marka, görünüşe bakılırsa bu sorunu çözmüş gibi. Çünkü son Bluetooth raporlarına göre Huawei bazı 5G telefonlar için sertifika aldı. Huawei 5G telefonlar için düğmeye basmışken bu modellerin ne olacağı oldukça merak ediliyor.

  Görselde görünen kod adlarının sonundaki ”AN” ve ”TN” 5G bağlantı desteğini temsil ediyor. Cihazlar küresel pazara sürülürse bu kod adlarını ”NX9” veya ”N29” ile göreceğiz.

  Huawei, telefon pazarında eskisinden daha hırslı bir şekilde yer almak istiyor. Tüm bu adımlar tüketicinin odağını tekrardan markaya daha güçlü bir şekilde döndürmesine katkıda bulunacak.

  Öte yandan şirket orta-üst segmente oynayan nova serisini kaldığı yerden 5G ile piyasaya sürmeye hazırlanıyor. İşte sertifikası alınan bazı modeller.

  Peki Huawei 5G Sorununu Nasıl Çözecek?

  Yakın tarihli bir Reuters raporu, Huawei’nin SMIC’in N+1 üretim sürecini ve Huawei’nin elektronik tasarım otomasyonu (EDA) yazılım araçlarını kullanarak 5G yonga setleri geliştirmek için Çin dökümhanesi SMIC ile birlikte çalıştığını gösteriyor. Ortaya çıkan çip verim oranlarının, başlangıçta 2 ila 4 milyon 5G yonga seti biriminin üretildiğini öne süren tahminlerle %50’nin altında olması bekleniyor. Huawei’nin, Mate 60 serisinin bir parçası olabilecek yeni geliştirilen yonga seti ile ilk 5G telefonlarını bu yıl piyasaya sürmeyi hedeflediği bildiriliyor.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler