More

  Huawei Mate 60 Renderleri Sızdı: iPhone 15’e Güçlü Bir Rakip

  Huawei Mate 60 serisi fazlasıyla iddialı geliyor. Serinin standart modeli sunduklarıyla iPhone 15'in en önemli rakiplerinden biri olacak.

  Huawei Mate 60 serisi fazlasıyla iddialı geliyor. Serinin standart modeli sunduklarıyla iPhone 15’in en önemli rakiplerinden biri olacak.

  2019 yılından bu yana ABD’nin ambargosuna maruz kalan Huawei, geride kalan yıllarda güç kaybetse de son dönemde akıllı telefon satışlarında yeniden bir ivme yakalamış görünüyor. Şirket önümüzdeki haftalarda duyuracağı Huawei Mate 60 serisiyle bu çıkışı daha da güçlendirmek istiyor. Eylül ayında tanıtılacak olan serisinin standart modeli bugün itibariyle sızdırıldı. O zaman detaylara geçelim.

  Görüldüğü üzere telefonun arkasında Mate 40 Pro’ya benzer yuvarlak bir tasarımda üç kamera yer alıyor. LED flaş modülü üstte bulunuyor.

  Görseldeki telefon mat siyah görünüyor ve bu yüzeyin parmak izi tutmadığı tahmin ediliyor. Bu durum telefonunu kılıfsız kullanmayı tercih eden kullanıcılar için bu harika bir haber.

  Logonun ve kamera adasının etrafındaki altın rengi şık bir görünüm katıyor. Maalesef cihazın ön tarafını gösteren bir görüntü yok. Ancak, ne bekleyeceğimizi bildiğimiz için bu bir problem değil.

  Huawei Mate 60 serisinin en dikkat çeken özelliklerinden biri de Dynamic Island tipi (Spirit Island) hap şeklindeki ön kamera ile gelecek olması. Bu alan tıpkı Apple’ın iPhone 14 Pro serisinde olduğu gibi interaktif olacak. Mate 60 serisinin HarmonyOS 4.0 ile piyasaya sürülmesi bekleniyor. 4 Ağustos’ta tanıtılacak olan yeni işletim sisteminin birçok yeni özelliği barındırması ve Huawei cihazlara yeni bir seviyeye yükseltmesi bekleniyor.

  Mate 60 serisi için resmi çıkış tarihini henüz açıklamadı. Ancak bazı raporlar serinin 2023 yılının Eylül veya Ekim aylarında piyasaya sürülebileceğini öne sürüyor.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler