More

  İnstagram Kullanıcı Güvenliği Artıyor!

  Veri ihlalleri ve siber saldırılardan korunmak isteyen İnstagram , kullanıcı güvenliği konusunda yeni dm özelliğini test ediyor.

  Veri ihlalleri ve siber saldırılardan korunmak isteyen İnstagram , kullanıcı güvenliği konusunda yeni dm özelliğini test ediyor.

  Günümüzde siber saldırılar ve veri ihlali suçu gitgide yaygınlaşıyor. Sosyal medya platformları da bu soruna bir çözüm bulmaya çalışıyor. İnstagram ise bu konuda yeni bir özelliği kullanıma sunarak kullanıcı güvenliği arttırılmaya çalışılıyor. Artık direkt mesajlarda (DM) istenmeyen resim ve videolar engellenecek. Bu özellik şu an İnstagram tarafından test aşamasında ve yakında kullanıma sunulacak.

  Sunulan bu özellikle artık takipçi listesinde olmayan birine dm göndermek isterseniz bu bir tane mesajla sınırlı kalacak. Mesajı gönderdiğiniz kişi sohbet isteğini kabul ederse daha fazla mesaja izin verilecek. Takipçi sayısı çok olan kullanıcılar için daha önemli bir özellik olmuş olacak.

  Takipçi listesinde olmayan birinden ilk mesajı yalnızca metin olarak alabileceksiniz. Fotoğraf, video ve ya sesli mesaj gibi multimedya mesajları yalnızca sohbet isteği kabul edilirse gönderilebilecek.

  Özelliğin kadın kullanıcılar için müstehcen içeriğe maruz kalmamaları için çok iyi olacak. Bu konuda Meta şirketinin Kadın Güvenliği Başkanı Cindy Southworth şunları ifade etti :

  “Birincil hedefimiz, kullanıcıların gelen kutularına eriştiklerinde kendilerini hem güvende hem de güçlü hissetmelerini sağlamaktır. Topluluğumuzdan gelen geri bildirimler, bu özelliğin şekillenmesinde etkili oldu ve Instagram’da güvenliği artırma misyonumuzu pekiştirdi.”

  Ayrıca ‘Gizli Sözler’ özelliği ile belirlenmiş sözcükleri içeren mesajları ayırarak kullanıcı tarafından görülmemesini sağlayacak. “Kısıtla” seçeneği, kullanıcılara potansiyel tacizcileri izlemek için gizli bir yöntem sunacak.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler