More

  iOS 17 Beta 7 güncellemesi yayınlandı: iPhone’da neler değişti?

  Apple, iOS 17 için artık kararlı sürüme doğru gidiyor. Halihazırda birkaç aydır devam eden beta sürümlerine bir yenisi daha eklendi. iOS 17 Beta 7, iPhone'lar için çıkış yaptı.

  Apple, iOS 17 için artık kararlı sürüme doğru gidiyor. Halihazırda birkaç aydır devam eden beta sürümlerine bir yenisi daha eklendi. iOS 17 Beta 7, iPhone’lar için çıkış yaptı.

  Teknoloji devi Apple, beta güncellemelerinde oldukça ivedi çalışıyor. Öyle ki şirket, en geç iki haftaya bir yeni sürüm yayınlıyor ve iOS 17’yi da bu güncellemeler ile daha kararlı hale getiriyor.

  Eylül ayına yaklaşırken, özellikle de iPhone 15’in tanıtılmasına az bir zaman gelirken iOS 17 Beta 7 güncellemesi de çıktı. Kararlı sürüm öncesi gelen son beta sürümü, iPhone’lar için birkaç ufak değişikliği de beraberinde getirdi.

  iOS 17 Beta 7 ile bazı değişiklikler yapıldı

  Ortalam 700 MB boyutundaki bu küçük güncelleme, iPhone’larda ufak bir tasarımsal değişimle geldi.

  iOS 17 Beta 7’nin dikkat çeken yeniliği, arama sırasında tuş takımı tasarımının değişmiş olması gibi görünüyor. Apple, “Aramayı Sonlandır” düğmesini tuş takımının alt merkezine taşıyarak önceki beta sürümündeki tartışmalı konumunu değiştirdi.

  Öte yandna bu güncelleme, bir önceki sürümde yanlışlıkla devre dışı bırakılan sessize alma anahtarı hatasını da düzeltiyor. Beta 7, sessize alma anahtarının dokunsal geri bildirimini de geri getiriyor.

  ios 17 beta 7

  Apple, geçtiğimiz hafta da iOS 17 Beta 6’yı yayınladı. Hem son sürüm hem de bir önceki sürümle gelen yenilikleri de kısaca hatırlayalım:

  -Telefon uygulaması: Önceki bir beta sürümünde Apple, Telefon uygulamasındaki kırmızı kapatma düğmesini arayüzün orta alt kısmından sağ alt köşeye taşıdı. Kullanıcıların ortayı tıklamaya alışması nedeniyle bu değişiklik pek hoş karşılanmadı. Altıncı betada Apple, kapatma düğmesini orijinal konumuna döndürdü. Son beta sürümünde ise arama reddetme butonu sabit tutuldu.

  -Fotoğraflar uygulaması: Fotoğraflar uygulamasını ilk kez açtığınızda, yeni özellikleri tanıtan yeni bir karşılama ekranı sizleri karşılayacak.

  -Ekran ve Parlaklık: Ayarlar uygulamasındaki Ekran ve Parlaklık seçeneğinde, duvar kağıdı simgesi iOS 17 duvar kağıdına güncellendi.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler