More

  iPhone 15 Pro Serisi Ekranıyla Rekor Kıracak

  Apple, iPhone 15 Pro modellerinin ekran çerçevesini 1,5 mm'ye indirecek. Rekor kıran dar çerçeve iPad'e de geliyor.

  Apple, iPhone 15 Pro modellerinin ekran çerçevesini 1,5 mm’ye indirecek. Rekor kıran dar çerçeve iPad’e de geliyor.

  Apple, mevcut modelleri iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max’te 2,2 mm olan ekran çerçevelerini yeni modellerinde önemli ölçüde azaltacak. Bloomberg’in Apple’a yakın editörlerinden Mark Gurman, bu değişikliklerin iPad’i etkileyeceğini söyledi.

  Apple‘ın iPhone 15 Pro’lardaki çerçeve boyutunu 2,2 mm’den 1,5 mm’ye düşüreceğini iddia ediyor. Apple, daha önce Apple Watch’ta kullandığı düşük basınçlı enjeksiyon kalıplama (LIPO) adlı bir ekran teknolojisini kullanarak çerçeveleri önemli ölçüde azaltacak. LIPO teknolojisini iPhone’a getirdikten sonra, Apple’ın bu özelliği iPad’e de getirmek istediği de bildiriliyor.

  Mark Gurman konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

  Bu yıl, iPhone 15 serisindeki en büyük değişikliklerden ikisi, Apple’ı hayallerindeki iPhone’a yaklaştıracak. Standart iPhone 15 modelleri, çentiği Dinamik Ada ile değiştirirken, Pro ve Pro Max ekranları yeni bir teknoloji kullanılarak üretilecek: düşük basınçlı enjeksiyon kalıplama veya Apple tarafından dahili olarak adlandırıldığı şekliyle LIPO.

  Bu yeni işlem, ekranın etrafındaki çerçeveyi 1,5 mm’ye indirecek (mevcut iPhone’lardaki yaklaşık 2,2 mm’den). LIPO, cihazın çerçevesini inceltmek ve ekranı büyütmek için ilk olarak Apple Watch Series 7’de kullanıldı. Apple’ın sonunda bu özelliği iPad’e de getirmeyi planladığı söylendi.

  Öte yandan sektörün önde gelen bilgi kaynaklarından Ice Universe de 15 Pro modellerinin Xiaomi 14’e kadar en ince ekran çerçevelerine sahip telefonlar olacağını bildirdi. iPhone 15 serisinin eylül ayında, Xiaomi 14 serisinin ise kasım ayı içerisinde tanıtılması bekleniyor.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler