More

  iPhone 15 Serisi için Yeni Bilgiler Sızdı! Geliyor İki Gözümün Çiçeği

  Volkan MANAV
  Volkan MANAV
  Gazeteci, TeknoBurada.net ve TeknoBurada.com Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı

  Eylül ayında tanıtılacak olan yeni nesil iPhone 15 Serisi ile ilgili yeni bilgiler ve sızıntılar ortaya çıktı. Peki yeni ne var?

  Akıllı telefon pazarında yaz aylarının sonu ve bilhassa sonbahar ayları çok hareketli geçer. Samsung’un Ağustos ayında satışa sunacağı Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 serisinden sonra Eylül ayında iPhone 15 Serisi ile resmen tanışacağız. Yeni nesil iPhone 15 ile ilgili detaylar ortaya çıkarken yine 4 farklı model ile tanışacağımız da kesinleşmiş detaylardan birisi.

  Bugün ise yeni bir sızıntı daha ortaya çıktı. Gelen bilgikere göre Apple yeni nesil iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerine özel (ki bu çok saçma) yan taraflarda titanyum çerçeve kullanırken çok daha inceltilmiş bir çeröeve kullanacak. Yani telefonda daha az siyahlık göreceğiz. Şu anda mevcut iPhone 14 Pro Max modellerinde gördüğümüz 2,2mm kalınlığın 1,5mm kalınlığa kadar gerileceği belirtiliyor. Bunun adının da Apple Watch 7. Nesil‘den beri LIPO olarak anıldığını ve kullanıldığını biliyoruz. Yeni aynı ekran donanımı iPhone 15 modellerinde de kullanılacak.

  Ekran konusu açılmışken bu noktada Apple’ın Dynaimic Island adını verdiği yeni nesil çentiğin tüm modellere geleceği de kesinleşmiş detgaylardan birisi. Bununla birlikte Apple yine ilginç bir şey yapacak ve 120Hz ekran tarama hızı sadece iPhoen 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinde olacak. iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modellerinde ilginç bir şekilde 60Hz ekran tarama hızı devam edecek.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler