More

  iPhone 15 Serisi Şarj Hızı Hala Beklenildiği Gibi Görünmüyor

  Apple'ın önümüzdeki ay tanıtacağı iPhone 15 serisi şarj hızı belli oldu. Hala Samsung'un gerisinde kalıyor.

  Apple’ın iPhone 15 serisi önümüzdeki ay büyük değişikliklerle beraber tanıtılıyor. Daha yüksek donanım özellikleri ve Type-C girişi ile birlikte gelecek. Son gelen bilgilere göre iPhone 15 ve 15 Pro modelleri 35W olacağa benziyor.

  iPhone 15 serisi şarj girişi Thunderbolt özelliğine sahip olacak ve bu sayede yüksek hızda veri transferi gerçekleştirebilecek. Avrupa Birliği Parlementosu 2024 yılından itibaren elektronik cihaz üreticilerinin akıllı telefon, tablet ve kamera gibi cihazların tamamında Type-C giriş kullanımı zorunlu olacak. Bu sebeple iPhone 15 serisinde Type-C konnektörü neredeyse kesin görünüyor.

  iPhone 15 Pro
  iPhone 15 Pro

  Endüstri kaynaklarından olan 9to5mac’e göre iPhone 15 modellerinden düz olanı standart şarj hızlarında kalacak. iPhone 15 ve 15 Plus modeli dışında Pro ve Pro Max modelleri 35W şarj hızını destekleyecek. Bu belki diğer markalara göre çok olmayabilir fakat önceki şarj hızına kıyasla daha hızlı olacak. Yani iPhone 14 serisi şarj konusunda bekleneni çok karşılayacak gibi görünmüyor.

  Rakip Samsung en yeni amiral gemisi S23 Ultra modelinde 45W şarj hızına geçiş yaptı ve Apple’ın bu konuda ciddi bir atak yapması gerekiyor. Standart iPhone 15 ve 15 Plus modeli 27W, 15 Pro ve 15 Pro Max modeli 35W’a kadar şarj hızını destekleyebilir. Şimdilik geçmiş modellere bakarak iPhone serilerinin 4 modelden oluştuğunu söyleyebiliriz. Bu 15 serisinde farklı olabilir ve Pro ile düz modeller arasındaki şarj hızı başta olmak üzere başka noktalarda da farklılıklar belirebilir.

  Bu özellik ve daha fazlası için Apple’ın iPhone 15 serisi ve Watch 9 serisini tanıtacağı 12 Eylül tarihini bekleyeceğiz.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler