More

  iPhone 15 Serisindeki USB Hızları Detaylandı

  iPhone 15 serisindeki USB hızları detaylandı. Apple, bu konudaki bazı katı davranışlarını geride bırakıyor.

  iPhone 15 serisindeki USB hızları detaylandı. Apple, bu konudaki bazı katı davranışlarını geride bırakıyor.

  Apple‘ın gelecek iPhone 15 serisinde USB-C’yi nasıl uygulayacağına dair bazı endişeler vardı. Araştırmacı Majin Bu bazı iyi haberler veriyor: Yeni kablolar doğrulama için Apple’ın MFi yongalarını kullanmayacak, dolayısıyla üçüncü taraf kablolar ve aksesuarlar kısıtlanmayacak (Lightning ile tam uyumluluk yalnızca Apple tarafından lisanslanan aksesuarlarda mevcut). Görünüşe göre Apple bunun yerine standart e-işaretleyicileri kullanacak.

  Ancak her şey güllük gülistanlık değil; Bu, normal iPhone 15 ve 15 Plus’ın yalnızca USB 2.0 özellikli bağlantı noktalarına sahip olacağını doğruluyor. Bu, mevcut Lightning bağlantı noktasıyla aynı şekilde 480 Mbps veri aktarım hızlarıyla sınırlı olacakları anlamına geliyor.

  Şarj işlemi de aynı olacak ve 20W ile sınırlandırılacak. Bununla birlikte Apple, önceki iPhone’larla birlikte gelen Lightning kablolarının 1 metre uzunluğundaki 1,6 metre uzunluğundaki (5,3 ft) normal iPhone’larına yüksek kaliteli USB C-to-C kabloları dahil edecek.

  Önyükleme için Power Delivery 3.0’ı (3A’da 20V’ye kadar, 60W) destekleyecekler, böylece sahipleri bu kablolarla iPad’ler ve hatta MacBook’lar gibi daha güçlü Apple cihazlarını (ve elbette diğer PD uyumlu elektronikleri) de şarj edebilecekler.

  iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max’in ise USB 3.2 Gen 2×2 (20Gbps) veya Thunderbolt 3 (40Gbps) gibi yüksek hızlı bir bağlantı noktasına sahip olması bekleniyor. Apple’ın tabletlerine baktığınızda bu tür bir bölünme mantıklı. iPad Profesyonelleri Thunderbolt 3/USB 4 (40Gbps) kullanıyor, iPad Air’de USB 3.2 Gen 2 bağlantı noktası (10Gbps), normal iPad 10.9’da ise USB 2.0 bağlantı noktası bulunuyor.

  Daha yüksek aktarım hızlarının yanı sıra iPhone 15 Pro ikilisinin, bazı söylentilere göre 35W’a kadar daha hızlı şarj hızlarına ve geçen yıla göre daha büyük pillere sahip olması bekleniyor.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler