More

  İşte Nintendo Switch Rakibi Lenovo Legion Go !

  Lenovo'nun uzun süredir çıkartmayı düşündüğü Nintendo Switch rakibi Legion Go sızdırıldı. İşte ilk sızan görüntüler...

  Lenovo Legion Go avuç içi oyun bilgisayarının ilk görüntüleri ortaya çıktı. Sızdırılan görüntülere bakılırsa Lenovo’nun Nintendo Switch modelinden oldukça ilham almışa benziyor. El konsollarının son dönemde tekrar popüler olmaya başlaması firmaların bu alandaki ürün boşluğunu doldurmasına neden oluyor.

  Teknik Özellikler ve Söylentiler

  8 inç FHD ekran ile gelmesi beklenen el bilgisayarı AMD Phoenix APU’larını kullanan Ryzen 7040U işlemcisini kullanacak. ASUS ROG Ally gibi 16:9 en boy oranına sahip olacak el konsolunun Nintendo Switch’in halefi olarak üretilecek. Tamamen siyah bir dış görünüme sahip modelin arka tarafında bir tekerlek ile gelecek.

  Lenovo <yoastmark class=

  Sızıntı kaynağına göre Legion Go’da ayrıca bir kulaklık girişi ve bir microSD kart yuvası bulunacak ve iki tane de USB-C bağlantı noktasını bünyesinde bulunduracak.  Yan taraftaki kontrol kumandalarının modüler yapıda olması cihazı daha da estetik bir hale getirmiş.

  Lenovo <yoastmark class=

  El konsolu sektörünün sürekli gelişip oyuncuların ilgisini çekmesi ve bu sektörde Steam Deck, Asus ROG Ally gibi rakiplerinin olması Legion Go el konsolunun tercih edilebilmesini zorlaştırıyor.

  Lenovo <yoastmark class=

  Ayrıca Nintendo’nun Switch 2 adında yeni bir konsol üzerine çalıştığı biliniyor. OLED ekran ile bu ayın sonunda 23-27 Ağustos tarihinde duyurulması beklenen Switch 2 modeli Lenovo’nun işini daha da zorlaştıracak gibi görünüyor. Fiyat performans oranını yüksek tutması Lenovo’nun yeni tanıtacağı bu oyun konsolunun işini kolaylaştıracaktır. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz.

  Lenovo <yoastmark class=

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler