More

  Karşınızda Taşınabilir Konsol Sony PlayStation Portal

  Sony son zamanlarda sızıntılarıyla 'Q' adın verilen konsolunu sonunda tanıttı. Playstation Portal yıl sonunda satışa sunulacak.

  Sony sonunda çıktı çıkacak denilen yeni taşınabilir oyun konsolu PlayStation Portal modelini duyurdu. Bir PlayStation’a bulut sistemiyle bağlanarak çalışan PlayStation Portal uzaktan bağlantı yöntemiyle oyunları el konsolunuzda oynamanızı sağlayacak.

  PlayStation Portal Özellikleri ve Çıkışı

  Sony’nin Portal Remote Player adını verdiği bu el konsolu bu yılın sonlarında satışa sunulacak. Oyunları Wi-Fi üzerinden stream edecek konsolun 1080p 60 FPS çözünürlükte oyunlar oynamanıza olanak sağlayacak. Yan taraflarında iki adet DualSense kontrolcü düzeni bulunan Portal’ın bir adet USB-C , 3,5 mm kulaklık girişi ve üst tarafa konumlandırılan hoparlörü bulunuyor.

  Sony uzaktan oynatma altyapısını kullanan Portal’ı şöyle açıklıyor: “Uzaktan Oynama ile PlayStation konsolunuzu yüksek hızlı internet bağlantısı olan her yerden uzaktan kontrol edebilirsiniz. Örneğin hareket halindeyken PS5 ve PS4 oyunlarının keyfini çıkarmak için başka odadaki bir bilgisayarı veya bir akıllı telefonu kullanabilirsiniz.” Yurt dışı satış fiyatı 199 dolar olarak açıklanan Portal bu sene sonuna doğru satışa başlayacak.

  Sony oyun konsolu Portal dışında 2 adet kulaklık tanıttı. Pulse Elite ve Pulse Explore.Pulse Elite modeli kayıpsız ses desteğini getiriyor. Pulse Explore ise kulak içi kulaklık. Pulse Elite yapay zeka destekli gürültü engelleme özeliğine sahip. Fiyatları ise Pulse Elite 150 dolar, Pulse Explore ise 200 dolar fiyat etiketine sahip. Bu iki kulaklık modeli de Portal gibi sene sonunda çıkacak ve yeni geliştirilen kablosuz ses teknolojisi PlayStation Link ile doğrudan destekli olacak.

   

   

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler