More

  Mate 60 Pro Kirin 9000s’e Sahip: Bu İşlemci Neler Sunuyor?

  Mate 60 Pro bugün sessiz sedasız tanıtıldı. Huawei, uzun zaman sonra Kirin amiral gemisi işlemcilerini tüketicilere sunuyor.

  Mate 60 Pro bugün sessiz sedasız tanıtıldı. Huawei, uzun zaman sonra Kirin amiral gemisi işlemcilerini tüketicilere sunuyor.

  Huawei Mate 60 Pro resmi olarak tanıtıldı ve aralarında Kirin 9000s’in de bulunduğu çeşitli ekran görüntüleri internette dolaşıyor. Huawei Mate 60 Pro cihazından paylaşılan görseller, telefonun Kirin 9000s yonga setini kullandığını gösteriyor.

  Cihaz bilgisi uygulamalarından alınan ekran görüntülerinden ikisi çelişkili özellikleri ortaya koyuyor. Huawei Mate 60 Pro’nun ilk ekran görüntüsü, 4 x 2,15 GHz büyük çekirdek + 4 x 1,53 GHz küçük çekirdek içeren sekiz çekirdekli mimariyi gösteriyor.

  Başka bir cihaz bilgi uygulaması, Kirin 9000s’in sekiz çekirdekli mimarisinin 1 x 2,62 GHz süper büyük çekirdek + 3 x 2,15 GHz büyük çekirdek ve 4 x 1,53 GHz küçük çekirdekten oluştuğunu gösteriyor.

  Bu uygulamaların her ikisi de Huawei‘nin kendi geliştirdiği 3.2 OpenGL desteğine sahip Maleoon 910 GPU’yu gösteriyor. Ayrıca işlemci 64bit ve her iki uygulama da yonga seti adının Kirin 9000s olduğunu doğruladı.

  Bunların dışında Huawei, resmi özellik sayfasında yonga seti bilgisinden bahsetmedi. Geçmiş raporlar, Huawei’nin bu amiral gemisi için Qualcomm Snapdragon 8+ platformunu kullanacağını gösteriyor. Ancak şirket şu anda belirsiz olan planını değiştirmiş olabilir.

  Üstelik Kirin 9000s’in üretim teknolojisi de bilinmiyor ve teknoloji üreticisi SMIC tarafından yurt içinde geliştirilmiş olabilir. Ancak bu konuda resmi bir doğrulama yok.

  Kirin yonga seti üretiminin 2020 yılından bu yana özellikle amiral gemisi işlemciler için kullanım dışı olduğunu bilmelisiniz. Şirket yeni Kirin yongaları basamıyor, bu yüzden Huawei, son cihazlarında Snapdragon işlemcileri kullanıyor.

  Kirin 9000s hakkında bilmemiz gereken daha çok şey var ve sizi tüm gelişmelerden haberdar edeceğiz.

   

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler