More

  Meta, Facebook için yepyeni özellikler duyurdu: HDR video ve dahası

  Meta, Facebook için yeni özellikler duyurdu. Halihazırda Instagram’da Reels’lere odaklanan firma, bunu Facebook’ta da sürdürmeyi amaçlıyor. Bu kapsamda Facebook’un videolar özelliğini geliştirmek için birçok özelliğin duyurusu yapıldı.

  Daha önce Facebook Whatch olarak bilinen sekme, yapılan güncelleme ile ‘Video’ olarak değiştirildi. Bu sekme artık ”Reels, uzun biçim ve Canlı içerik dahil olmak üzere Facebook’taki her video için tek adres” oldu. Ek olarak videolardan oluşan ”kişiselleştirilmiş beseleme”de dikey olarak gezinebileceğiniz, bunun yanı sıra kaydırırken kısa videolar görebileceğiniz bir sekme de yer alacak. Tüm bu yenilikler çok yakında kısayol çubuğunda görünmeye başlayacak.

  Facebook videoları için yeni özellikler duyuruldu

  Yukarıdaki yeniliklere ek olarak Meta, Reels düzenleme araçlarını Facebook’a getirdiğini de eklediğini belirtti. Yani bu, videolarınıza ses, metin ve müzik gibi birçok metaryali ekleyebileceğiniz anlamına geliyor. En önemli yenilik ise HDR video yüklenmesi.

  Artık yeni güncelleme kapsamında kullanıcılar telefondan ‘HDR’ video yükleyebilecek. Son olarak Facebook’ta Instagram Reels videolarını görüntüleyebilip, buna yorum da yapılmasına müsade edilecek. Facebook için tüm bu yeniliklerin yakında dünyanın dört bir yanında kullanıma sunulması bekleniyor.

  Kaynak: The Verge
  Derleme: Teknoburada.com

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler