More

  Microsoft Edge ile çileden çıkaran sorun tarih oluyor

  Microsoft’un internet tarayıcısı Edge için çok önemli bir özellik yolda. CAPTCHA’lar artık tarih olacak.

  Microsoft ’un internet tarayıcısı Edge için çok önemli bir özellik yolda. CAPTCHA’lar artık tarih olacak.

  Google Chrome’un liderliğini sürdürdüğü internet tarayıcıları arasında, Microsoft Edge de büyük çıkış yakaladı. Gerek yapay zeka entegrasyonu gerekse diğer işlevsel yenilikler bu tarayıcıyı ileriye taşıdı.

  Yeniliklerin ardı arkasını kesmeyen Microsoft, şimdi çok önemli bir özelliği daha test etmeye başladı. Halihazırda Chrome için duyurulan CAPTCHA’ları otomatik atlama özelliği, artık Edge için de yolda.

  CAPTCHA, Microsoft Edge kullanıcıları için bir sorun olmayacak

  Google Chrome’un kısa süre önce CAPTCHA’lar için yeni bir otomatik doğrulama özelliğini tanıtmasını ardından Edge de Android sürümünde aynı özelliği test etmeye başladı.

  Androidpolice’in aktardığına göre, Edge, bu özelliği Dev ve Canary sürümlerinde test sürecine aldı ve yakında ilk yapılarını da sunacak.

  Söz konusu ayar etkinleştirildiğinde, bir kullanıcının daha önce robot olmadığını doğruladığı, internet sitelerinin çerez benzeri bir dijital belirteci olacak. Bu sayede CAPTCHA’larla tek tek uğraşmaya gerek de kalmayacak.

  Buna ek olarak sızıntıyı yapan Leopeva64 isimli kaynak, Edge’in Android sürümünün kaydedilen şifreleri yakında Microsoft’un şifre yöneticisi hizmetiyle senkronize etmeden önce yerel olarak şifreleyecek bir yenilik üzerine daha çalışıldığını da belirtti.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler