More

  Microsoft Python ve Excel ‘i Birleştiriyor

  Microsoft popüler Python programlama dilini Excel ile veri analizi ve görselleştirmeyi geliştirmek için birleştiriyor.

  Microsoft, popüler programlama dili Python ile Excel veri programını bir araya getiriyor. Özelliğin genel bir önizlemesi bugün mevcut ve Excel kullanıcılarının Python’daki verileri değiştirmesine ve analiz etmesine olanak tanıyacak.

  Python’u Excel’e entegre etmenin ardındaki fikir, iki teknolojinin sunduğu veri işleme ve görselleştirme yetenekleri arasındaki sinerjiden yararlanmaktır. Microsoft, numpy, pandas, Matplotlib ve seaborn gibi Python kitaplıklarını kullanarak verileri işleyebileceğiniz ve ardından daha fazla bilgi aramak için Excel’in kendi formüllerini ve görselleştirme özelliklerini kullanabileceğiniz kullanım durumlarını vurguladı.

   

  pyhthon excel
  pyhthon excel

  Microsoft’un modern çalışma genel müdürü Stefan Kinnestrand açıklamasında: “Python grafiklerini ve kitaplıklarını kullanarak Excel’deki verileri işleyebilir ve keşfedebilir ve ardından Excel’in formüllerini, grafiklerini ve PivotTable’larını kullanarak içgörülerinizi daha da hassaslaştırabilirsiniz” diye açıklıyor. “Artık Python’a doğrudan Excel şeridinden erişerek tanıdık Excel ortamında gelişmiş veri analizi yapabilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

  Microsoft 365 Insiders beta test kullanıcıları Python’un Excel’de nasıl çalıştığını test edip değerlendirme imkanına sahipler. İşlev ilk olarak Windows için Excel’de yayınlanacak, daha sonra diğer platformlarda da kullanıma sunulacak. Excel’de Python, Microsoft 365 deneme aboneliğine de dahil edilecek fakat özellikler sınırlı kalacak.

  Python’un yaratıcısı ve şu anda seçkin bir Microsoft mühendisi olan Guido van Rossum, “Python ve Excel’in bu mükemmel ve sıkı entegrasyonunun artık gün yüzüne çıkmasından heyecan duyuyorum” diyor. “Her iki toplumun da bu işbirliğinde, her bir ortağın yeteneklerini güçlendirecek ilginç yeni kullanım alanları bulacağını umuyorum. Üç yıl önce Microsoft’a katıldığımda bunun mümkün olabileceğini hayal bile edemezdim.” 

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler