More

  Microsoft Uygun Fiyatlı HoloLens 3 Gözlüğü İçin Çalışıyor

  Yapay teknolojilerinin yayınlaşmasıyla akıllı gözlükler popüler hale geldi. Microsoft ise uygun fiyatlı HoloLens 3 gözlüğü üzerinde çalışıyor.

  Yapay teknolojilerinin yayınlaşmasıyla akıllı gözlükler popüler hale geldi. Microsoft ise uygun fiyatlı HoloLens 3 gözlüğü üzerinde çalışıyor.

  Yapay zeka teknolojileriyle birlikte AR ve VR teknolojileri zirve noktasına doğru koşuyor. Metaverse konsepti Apple’ın Vision Pro’suyla birlikte tekrar popüler hale gelmeye başladı. Karma gerçeklik gözlüklerinin olduğu piyasada Apple dışında başka oyuncularda mevcut. Bunlardan biri de Microsoft. Uzun süredir HoloLens adı altında sanal gerçeklik gözlükleri üretiyor. Şimdi ise modüler tasarıma sahip HoloLens 3 modelinin bir patentini aldı.

  Patent başvuruları teknoloji dünyasında oldukça önemli. Çünkü şirketlerin teknolojileri hakkında önemli bilgilere yer veriyor. HoloLens 3 içinde kullanıcılara daha özel, daha uyarlanabilir ve uygun fiyatlı bir hale getirecek bir patent başvurusu yapıldı.

  HoloLens 3’ün en önemli özelliği modüler yapıda olması. Modüler olması demek: Parçaların birleştirilmesiyle tamamlanan ve ihtiyaç halinde yeniden parçalara ayrılabilen anlamına geliyor. Bu şekilde ihtiyaç halinde ve kullanıcıların sayısı arttıkça gerektiği kadar modül eklenebilecek. Şirketin ABD ordusuyla anlaşması olduğunu da düşünürsek bu yeni karma gerçeklik gözlüğünü oldukça işlevsel ve özellik dolu olduğunu düşünebilir. Patent açıklaması ise şu şekilde:

  “Modüler sensör ve ekran modülü, örneğin kafa bandı, VR başlığı, gözlük sapları, kask ve benzerleri dahil olmak üzere çeşitli yerleştirme sistemlerine bağlantı için standart bir arayüz içerebilir. Bazı düzenlemelerde, modüler sensör ve görüntüleme modülü için yardımcı hesaplama, depolama ve güç kaynakları sağlayabilen bir arka bağlantı modülü gibi başka bir modül sağlanabilir.”

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler