More

  Netflix Artık Tarayıcıda Oyun Oynatabilecek: Testler başladı

  Android ve iOS uygulamasında mobil oyun oynamaya imkan sunan Netflix, artık kullanıcıların TV ve tarayıcılarda da oyun denemeyimi yaşamasını sağlayacak.

  Android ve iOS uygulamasında mobil oyun oynamaya imkan sunan Netflix artık kullanıcıların TV ve tarayıcılarda da oyun deneyimi yaşamasını sağlayacak.

  Dizi-film platformu Netflix, son zamanda kaybedilen aboneleri geri kazanmak için farklı stratejiler sergiledi. Bunlardan biri de oyun sektörüne girmekti. İsveç merkezli akış devi, Netflix uygulaması aracılığıyla bugüne kadar mobilden oyunlar oynamaya imkan sunuyordu.

  Ancak son zamanlarda Netflix’in, oyunları TV ve internet tarayıcısı, yani web sürümüne taşıyacağına ilişkin haberler vardı. Şimdi ise somut olarak da bu iddia ve haberler doğrulandı. Zira Netflix, TV ve web sürümü için oyunları test etmeye başladı.

  Netflix, TV’de oyunları test etmeye başladı

  Kısa süre önce Netflix, Oxenfree ve Molehew’s Mining Adventure oyunlarından başlayarak Netflix Oyunlarını TV ve tarayıcılarda yayınlamak için sınırlı bir beta testi başlattığını duyurdu.

  Şirket aslında birkay yıldır mobil oyunlar için çaba sarf ediyordu. Ancak bu şu ana kadar iOS ve Android ile sınırlıydı.

  Neyse ki artık oyunları TV ve tarayıcıda da görmek mümkün olacak. Geçtiğimiz haftalarda hatırlarsınız Netflix’in iOS uygulamasında, TV’den oyunları yönetebileceğiniz bir kontrol uygulaması yayınlanmıştı. Şimdi ise bu bağlamda Netflix TV, PC ve Mac’lerde oyun test etmek amacıyla sınırlı betalar düzenlediğini doğruladı.

  Şu andan itibaren Kanada ve Birleşik Krallık’taki Netflix aboneleri, TV’de Netflix Oyunları için sınırlı bir beta testine erişebilecek. Bu yenilik başlangıçta; Chromecast, LG, Nvidia Sheild, Roku, Samsung ve Walmart TV’ler tarafından desteklenecek. Ayrıca oyun kütüphanesinin düzenli olarak güncelleneceğini de unutmamakta fayda var.

  Kaynak: Digitaltrends
  Derleme: Teknoburada.com

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler