More

  Nintendo Switch 2 Çalışmaları Hızlandı!

  Video Games Chronicle'ın edindiği bilgilere göre Nintendo Switch 2024 yılı 2. çeyreğinde OLED yerine LCD ekranla gelecek.

  Video Games Chronicle’ın edindiği bilgilere göre Nintendo Switch 2024 yılı 2. çeyreğinde OLED yerine LCD ekranla gelecek.

  El konsolu oyun pazarı gitgide kızışıyor. Neredeyse her gün yeni bir üretici bu alana giriş yapıyor. En son ASUS, Rog Ally el konsolunu Ryzen Z1 Extreme işlemcisi 16 GB RAM ve 512 GB hafıza ile tanıtmıştı. Lenovo ise geçtiğimiz günlerde Legion Go adında yeni bir el konsolu üzerine çalıştığı sızdırıldı. Nintendo ise bu pazarda pay almaya çalışıyor.

  Ortaya çıkan bilgilere bakılırsa Nintendo Switch 2 modeli üzerindeki çalışmalarını hızlandırılmış görünüyor. Yeni nesil el konsolunun 2024 yılının 2. çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor. Ayrıca eski oyunlarla geriye dönük uyumluluğu olacak.

  Şirketin önümüzdeki yılın 2. çeyreğine doğru yeni el konsolunu tanıtmasının sebebi yaşanan çip krizinden etkilenmek istememesi olarak bildirildi. Ayrıca Nintendo Switch 2 modelinin OLED ekran yerine LCD ekran ile gelecek. Nintendo Switch modelinin OLED sürümü 2021 yılında tanıtılmıştı. Teknik özellikler açısından normal sürümden çokta farklı olmayan model ekranın OLED olması yönüyle tercih ediliyordu. Fakat yeni modelde OLED yerine LCD ekran tercih edilecek.

  Switch 2 modeli ile geriye dönük uyumlulukla dijital ve fiziksel oyunlarınızı sorunsuz bir şekilde oynayabilirsiniz. Son olarak Switch 2 modeli için 2024 yılına ait onaylanmış bir çıkış tarihi bulunmuyor fakat bazı raporlar ve sektördeki kaynaklardan gelen sızıntılar bu yönde.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler