More

  NVIDIA DLSS 3.5 SDK Yayınlandı!

  NVIDIA oyun ve uygulamalarda yeni nesil Süper Örnekleme geliştirmelerinin önünü açan DLSS 3.5 SDK (Yazılım Geliştirme Kiti) yayınladı.

  Yapay zeka ve ışın izleme teknolojisinde açık ara lider olan NVIDIA yeni DLSS 3.5 ışın izleme teknolojisini tanıttı. Bu teknoloji donanım sektöründe büyük bir yankı uyandırdı. Geçtiğimiz günlerde tanıtılan teknoloji için şimdi NVIDIA tarafından Github sitesine SDK (Yazılım Geliştirme Kiti) yüklendi. Bu, oyuncuların DLSS ayarları ve profilleri üzerinde oynama yapmasına olanak tanıyan bir araç olan DLSSTweaks’in yaratıcısı “emoose” tarafından fark edildi. Windows ve Linux platformları için birden fazla DLL içeriyor ve bu DLL’ler DLSS Swapper aracı kullanılarak kolayca değiştirilebilecek.

  AMD, FSR 3 teknolojisi dün tanıtmıştı ve DLSS 3.5 teknolojisine rakip olan bu teknolojinin temelde NVIDIA’dan farkı DLSS 3.5’in, çerçeve oluşturma ve çerçeve enterpolasyonu olmak üzere iki öğeyi zaten tanıtmış olan DLSS 3’ün bir uzantısı olmasıdır. DLSS 3.1 revizyonuyla daha iyi bir hale gelen bu teknolojinin Ray Reconstruction adı verilen yeni bir teknoloji aracılığıyla ışın izleme yeteneklerini daha da geliştirmeyi hedefliyor.

  AMD’nin ışın izleme ve yapay zeka teknolojisi henüz NVIDIA kadar gelişmiş değil. FSR 3 teknolojisi DLSS 3.5’in değil DLSS 3/3.1’in rakibi olabilir.

  Ayrıca DLSS SDK aracıyla DLSS teknolojisi değiştirmek oldukça basit. Linke tıklayarak gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.  Nxngx_dlss.dll dosyasını DLSS Dev klasöründen DLSS Swapper listesine aktarmanız gerekir. Bundan sonra oyun kütüphanesindeki herhangi bir oyunu seçebilir ve DLSS sürümünü yeni DLSS 3.5 sürümüyle değiştirebilirsiniz. Ancak bunu yapmadan önce, bir şeylerin ters gitmesi veya oyunun yeni dll ile çalışamaması ihtimaline karşı mevcut .dll dosyalarınızı kaydetmeniz önerilir.

  İşte DLSS 3.5 teknolojisinin entegre edildiği Cyberpunk 2007 oyunundan birkaç kesit:

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler