More

  OneUI 6 Kamera Arayüzüne Yenilikler Getirecek

  OneUI 6 kamera arayüzüne yenilikler getirecek. Sonunda Samsung, arayüzde büyük değişikliklere hazırlanıyor.

  OneUI 6 kamera arayüzüne yenilikler getirecek. Sonunda Samsung, arayüzde büyük değişikliklere hazırlanıyor.

  Dün Samsung, OneUI 6 beta programının kullanıma sunulduğunu resmen duyurdu. Bahsettiğim gibi, beta üretici yazılımı şu anda Galaxy S23 serisi için mevcut. Güney Kore, Almanya veya Amerika Birleşik Devletleri’nde ikamet ediyorsanız, telefonunuzu Samsung Members uygulaması aracılığıyla güncelleyebilirsiniz. Maalesef seçili ülkeler dışında bu sürece katılmanın yolu yok. Samsung’un neden kısıtlı bir süreç yürüttüğünü de anlamak zor. Kararlı sürüm ise pek çok model için mevcut olacak. Listeyi buradan inceleyebilirsiniz.

  Bununla birlikte, OneUI 6 ile Samsung‘un S23 serisinin genel kamera performansını iyileştirmesini bekliyorduk. Özellikle S23 Ultra, göz alıcı fotoğraflar çekebilse de hala iyileştirme için yer var.

  OneUI 6 ile Gelen Kamera Yenilikleri

  OneUI 6 ile Samsung, birçok yeni ve gelişmiş özelliği kullanıma sundu. Bunlar arasında, kamera uygulamasının birkaç yeni özelliği var. Bunlardan birine Özel Kamera widget’ı denir. Temel olarak kamerayı belirli bir modda hızlı bir şekilde açmanıza izin verir. Ancak daha da önemlisi, güncellemenin telefonların kamera performansını iyileştirmesi.

  OneUI 6’nın stok kamera uygulamasında üç gelişmiş özellik göreceksiniz. Bunlar Maksimum, Orta ve Minimum’dur. İşleme ve yakalama hızı yerine görüntü kalitesine odaklanan maksimum varsayılan seçenektir. Medium, dengeli bir hız ve kalite sunar. Ve tahmin etmiş olabileceğiniz gibi Minimum, kaliteden çok kamera hızına öncelik verir.

  oneui 6

  Peki, hangi seçeneği seçmelisiniz? Hareket eden nesneleri yakalayan biriyseniz Orta veya Minimum seçeneğini belirleyin. Görüntü kalitesi her iki modda da hala iyi. Ancak mümkün olan en iyi kaliteyi istiyorsanız OneUI 6’nın kamera uygulamasındaki kamera ayarlarını Maksimum olarak ayarlayın.

  Maksimum moddayken kamera uygulamasının hafif yavaşlama gösterebileceğini unutmayın. Ancak hareketsiz nesneleri çekiyorsanız bu bir sorun olmamalı. Bununla birlikte, OneUI 6’da daha fazlası var ve keşfederken hepsini ele alacağız.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler