More

  Pixel 8 Harika Bir Özellikle Geliyor

  Pixel 8 harika bir özellikle geliyor. Özellikle video çekimini hayatının merkezine alanlar bu özellikle mutlu olacak.

  Pixel 8 harika bir özellikle geliyor. Özellikle video çekimini hayatının merkezine alanlar bu özellikle mutlu olacak.

  Pixel 8 hakkında çeşitli bilgiler gelmeye devam ediyor. Önceki bilgi, serinin depolama ve renk seçenekleriyle alakalıydı.

  Google, Pixel 6’da, istenmeyen nesneleri fotoğraflarınızın arka planından kaldırmanıza olanak tanıyan Magic Eraser adlı harika bir özelliği tanıttı. Şimdi, Google’ın ses için Audio Magic Eraser olarak adlandırılan benzer bir özellik geliştirdiği kesin. X’te (eski adıyla Twitter) bu yeni ses aracını ortaya çıkaran bir video dolaşıyor.

  Pixel 8’in Yeni Özelliği Arkaplan Sesini Ortadan Kaldıracak

  Kısa klibe göre Audio Magic Eraser’ın Pixel 8 serisi ile çıkış yapması kesin gibi. Tıpkı görsel tarafta gibi, bu ses özelliğine de bir değişiklik olmazsa Google Fotoğraflar uygulaması aracılığıyla erişilebilir. Videolarınızdan arka plan gürültüsünü ortadan kaldırmanıza yardımcı olmayı amaçlamakta.

  Audio Magic Eraser’ın editörü, filtrelemek istediğiniz arka plan sesi seviyesi üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlayacaktır. Üç ana ses türünü tanıyacaktır: “Gürültü”, “İnsanlar” ve “Müzik”.

  Başlangıçta Magic Eraser özelliği yalnızca belirli Pixel akıllı telefonlarda mevcuttu. Ancak birkaç ay önce Google, bunu tüm Pixel kullanıcılarının erişimine açtı. Ayrıca, Google One aboneliği olması koşuluyla, Google Fotoğraflar uygulaması aracılığıyla Pixel olmayan ve iOS kullanıcılarına da sunulmuştu. Audio Magic Eraser ise şimdilik Pixel 8 serisine özel gibi. Sonunda diğer Pixel ve Pixel olmayan cihazlara yayılıp yayılmayacağı belirsizliğini koruyor.

  pixel 8

  Audio Magic Eraser Nasıl Çalışıyor?

  Audio Magic Eraser, videolardan istenmeyen arka plan gürültülerini belirlemek ve kaldırmak için makine öğrenimi ve yapay zekanın bir kombinasyonunu kullanır. Araç, kayıtta bulunan farklı sesleri belirlemek için önce ses sinyalini analiz eder. Ardından, her bir sesin frekansı ve genliği gibi özelliklerini öğrenmek için makine öğrenimini kullanır. Bu bilgi, daha sonra istenmeyen gürültüyü gidermek için kullanılan istenen ses sinyalinin bir modelini oluşturmaya yarar.

  Özellik Hakkında Ek Detaylar:

  – Araca Google Fotoğraflar uygulaması aracılığıyla erişilebilecek.
  – Kullanıcıların ne kadar arka plan gürültüsünü kaldırmak istediklerini seçmelerine izin veren bir kaydırıcıya sahip olacak.
  – En az üç tür sesi tanımlayabilme yeteneğine sahip: Gürültü, insanlar ve müzik.

  Özellik Pixel 8 serisine özel olacak. Ancak gelecekte diğer cihazlara da sunulma ihtimali var.

  Özelliğin Sınırlamaları Neler?

  Audio Magic Eraser hala geliştirme aşamasında ve birkaç sınırlaması var. Örneğin, her türlü gürültüyü etkili bir şekilde ortadan kaldıramayabilir ve ses sinyalinin kalitesini mükemmel şekilde koruyamayabilir. Ayrıca araç, geliştirme aşamasında olduğu için belirli ses türlerinde beklenen sonucu sunamayabilir.

  Özelliğinin Gelecekteki Potansiyeli Ne?

  Audio Magic Eraser, büyük potansiyele sahip güçlü ve yeni bir araç. Çeşitli durumlarda ses kayıtlarının kalitesini artırmak için büyük bir potansiyel taşıyor. Ek olarak, araç, ses düzenleme ve geliştirme için yeni uygulamalar geliştirmeye bir kapı aralıyor.

  Audio Magic Eraser, videoları düzenleme şeklimizde büyük bir fark yaratma potansiyeline sahip güçlü ve yeni bir araç. Pixel 8 kullanıcıları arasında kesinlikle popüler bir özellik olacak ve hatta diğer şirketlere benzer araçlar geliştirmeleri için ilham verecek.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler