More

  Qualcomm TSMC – Samsung Arasında Karar Vermek Zorunda !

  Apple'ın 3 nm işlemci hamlesi, Qualcoom 'u TSMC çipini mi yoksa Samsung çipini mi kullanacağı konusunda kararsız bıraktı.

  Apple’ın 3 nm işlemci hamlesi, Qualcoom ‘u TSMC çipini mi yoksa Samsung çipini mi kullanacağı konusunda kararsız bıraktı.

  Teknoloji dünyasında yarış devam ediyor. Firmalar en gelişmiş ve verimli donanımları üreterek kullanıcıların beğenisini almaya çalışıyor. Apple ‘ın devamlı olduğu gibi sektörün trendini belirleme modası bu yıl Qualcoom ‘u büyük bir karar vermeye itti. Qualcomm ‘un Apple’ın 3 nm çipine karşılık olarak TSMC ‘nin 4 nm çipini mi yoksa Samsung’un 3 nm çipinimi kullanacağı konusunda kararsız bıraktı.

  Bir analist Qualcoom’un son zamanlarda düşen akıllı telefon satışları nedeniyle 415 kişiyi işten çıkarttığını paylaşmıştı. Bu gerileme ile Apple’ın yüksek telefon satışlarından dolayı daha pahalı olan 3 nm çip geliştirmeye gitmemelerinin bir nedeni olabileceğini ünlü analist Ming-Chi Kuo belirtti.

  Qualcoom bu ikilemde başka bir seçeneği var. 3 nm işleminin başka bir versiyonu olan TSMC’nin daha ucuz versiyonu N3E düğümünü kullanmaları. Qualcoom yalnızca TSMC ile çalışırsa bu işlem için daha fazla ödeme yapacak. Bu nedenle Ming-Chi Kuo Qualcoom’un 3 nm teknolojisini kullanarak Samsung ile yeniden çalışmaya başlayacağını belirtti. Qualcomm, maliyetleri düşük tutmak için daha önce hem TSMC’yi hem de Samsung’u kullanmayı düşünmüştü.

  Ayrıca Samsung 3 nm teknolojisinde Qualcoom’u etkileyecek bazı ilerlemeler kaydetti. Önceden TSMC’nin 4nm üretim sürecini daha iyi olduğu için kullanan Qualcoom bu tercihini değiştirecek gibi görünüyor.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler