More

  Samsung 320 MP ve 440 MP Çözünürlükte Kameralar Hazırlıyor

  Yeni bir rapora göre Samsung kamera çözünürlük seviyesini çok ama çok ileri taşıyacak. 320 ve 440 megapiksellik kameralar hazırlanıyor.

  Yeni bir rapora göre Samsung kamera çözünürlük seviyesini çok ama çok ileri taşıyacak. 320 ve 440 megapiksellik kameralar hazırlanıyor.

  Mobil kamera teknolojisinde birçok marka amiral gemisi modellerinde 50 megapiksellik sensörler kullanırken, Samsung kendi geliştirdiği 200 megapiksellik kamera ile yoluna devam ediyor. 200 megapiksellik kamera son olarak Galaxy S23 Ultra modelinde yer aldı. Yeni bir rapora göre marka kamera megapiksel değerini çok daha ileri taşıyacak yeni sensörler geliştiriyor.

  Teknoloji sızıntısı yapan Revegnus (@Tech_Reve), X’te (eski adıyla Twitter) Samsung‘un yenilikçi kamera sensörleri geliştirdiğini duyurdu. Seride 440MP HU1 sensör, açıklanmayan 320MP sensör, 0,7 mikron pikselli 200MP HP7 sensör ve 1,6 mikron pikselli 50MP ISOCELL GN6 sensör bulunuyor.

  İşte Yeni Samsung Kamera Sensörleri

  440MP Sensör: Bu sensörün akıllı telefonlarda kullanılıp kullanılmayacağı belirsizliğini koruyor ancak otomotiv veya endüstriyel sektörler gibi akıllı telefon dışı uygulamalara yönelik olması muhtemel. Samsung’un insan gözüne eşdeğer çözünürlüğe (500MP ila 600MP) sahip kamera sensörlerini piyasaya sürme tutkusu 2020’de belirtilmiş ve 440MP sensör bu hedefe yönelik önemli bir adım olmuştur.

  320MP Sensör: Sızıntı, bu sensörün Galaxy S26 Ultra’da yer alabileceğini öne sürüyor. MediaTek’in Dimensity 9200 yonga seti tarafından desteklenen 320MP sensörler, 200MP kameralardan sonraki adım olarak potansiyellerine işaret ediyor.

  200MP HP7 Sensörü: Galaxy S23 Ultra’nın 200MP HP2 sensörüne benzer şekilde, söylentilere göre bu HP7 sensörü umut verici görünüyor. Gelişmiş görüntü kalitesi sağlayan biraz daha büyük pikseller beklense de, bu sensörün yüksek maliyeti nedeniyle bir Samsung telefonda bulunmayabileceği belirtiliyor.

  50MP ISOCELL GN6 Sensörü: Bu sensör, piksel boyutunda Sony’nin IMX989 sensörüyle uyumlu olarak Samsung’un bir inçlik kamera pazarına girişini işaret ediyor. Özellikle, bir inçlik sensör, mevcut amiral gemisi telefonlarda aranan bir özellik haline gelmiş durumda.

  Sony’nin bir inçlik sensörler üzerindeki tekeline bir alternatif sağlayan ISOCELL GN6 sensörünün piyasaya sürülmesi bekleniyor. Daha fazla seçenek, akıllı telefon kamera alanında maliyetlerin düşürülmesine ve geliştirilmiş yeniliğe yol açabilir.

  Galaxy S24 serisinin lansmanına hala aylar varken, erken söylentiler dolaşmaya başladı. İlk göstergeler, Galaxy S24 Ultra için 10x yakınlaştırma sensöründeki iyileştirmeler ve 50 MP telefoto kameranın eklenmesiyle küçük bir yükseltme öneriyor.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler