More

  Samsung Devasa Özelliğe Sahip Kamera Üzerinde Çalışıyor

  Dünyanın en iyi iki mobil kamera sensör markası olan Samsung 1 inç büyüklüğünde ve 440 mp kamera üzerinde çalıştığı söyleniyor.

  Teknoloji ve yazılım devi Samsung dünyanın en iyi iki mobil kamera sensörü markası arasında bulunuyor. Son birkaç yıldır etkileyici kamera sensörleri üretti. Bu yılın başında piyasaya sürdüğü S23 serisinde kullanılan sensörler firmanın kamera konusundaki iddiasını gözler önüne serdi.

  Bir Twitter kullanıcısının raporuna göre Samsung üç yeni kamera sensörü üzerinde çalışıyor. 50 mp ISOCELL GN6i 200 mp ISOCEL HP7 ve 440 mp ISOCELL HU1 sensörleri. Üst seviye telefonlarında kullanılacak ISOCELL GN6 sensörü 1,6μm piksel boyutuna sahip ve GN1 ile GN2 sensörlerinin devamı niteliğinde. Yeni üretilecek GN6 sensörü  Sony’nin IMX989 sensörüne rakip olacak ve ilk 1 inç sensör olacak.

  Söylentilere bakılırsa 200 mp çözünürlüğündeki ISOCELL HP7 sensörü  0,6 µm piksel boyutuna sahip olacağı bildiriliyor. S23 Ultra’da kullanılan 200 megapiksel HP2 kamera sensörüne benzeyen HP7 sensörü  ise üst seviye akıllı telefonlarda kullanılacak.

  Haberimize konu olan HU1 sensörü Samsung’un ilk 440 mp kamera sensörü olmaya aday görünüyor. 1 inçlik boyuta sahip GN6’dan bile daha büyük olan bu sensör, akıllı telefonlarda mı yoksa otonom araçlarda mı kullanılacağı henüz bilinmiyor. Samsung’un yeni amiral gemisi S24 Ultra modeline muhtemelen S23 Ultra’da kullanılan HP2 sensörünün yeni versiyonu HP7modelini kullanması bekleniyor.

  Son olarak Güney Koreli firmanın geçmişte 600 mp çözünürlüğe kadar kamera sensörleri geliştirmek istediğini açıklamıştı. Yakın zamanda Samsung’un  kamera sektöründe yeni sensörlerini tanıtması bekleniyor.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler