More

  Samsung Exynos 2400 Bomba Gibi Geliyor

  Samsung Exynos 2400 bomba gibi geliyor. Samsung’un yeni işlemcisi Exynos hakkındaki nötr algıları kıracak gibi görünüyor.

  Samsung, Exynos bölümünden vazgeçmedi ve şirket içi yonga seti için bir geri dönüş neredeyse köşede gibi görünüyor! AnTuTu Benchmark web sitesi, gelecek yıl bazı Samsunge Galaxy S24 birimlerinde Exynos yonga setinin geri dönüşünü ortaya koyan en son kaynaktır. Samsung’un önceki politikalarına aşina olmayanlar için şirket, Exynos amiral gemilerini Avrupa, Afrika, Güney Amerika ve bazı Asya ülkelerinde piyasaya sürüyordu. Ancak bu yıl elimizde sadece Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 For Galaxy vardı. Samsung Galaxy S24’ün bazı birimleri, Samsung’un geliştirilmiş 4nm üretim sürecini temel alan Exynos 2400 ile gelecek.

  GPU ile ilgili olarak, Exynos 2400, yükseltilmiş bir Xclipse 940 GPU’ya sahip olacak. AMD’nin RDNA 2 teknolojisinden iki kat daha fazla grafik bilgi işlem birimine sahip olacak. Xclipse 940, toplam 12 PGU çekirdeği olan altı WGP’ye (çalışma grubu işlemcileri) sahip olacak. Bunun Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 için yeterli olup olmayacağı veya bunun Exynos 2200’e (3 WGP’ye sahip) kıyasla iki kat performans anlamına gelip gelmediği açık değil. Bununla birlikte, Exynos yongaları grafik performansında biraz geride kaldığı için kesinlikle ileriye doğru büyük bir adım.

  Yeni yonga seti, LPDDR5X RAM ve UFS 4.0 depolamayı desteklerken, yeni ISP, 320 MP kamera sensörlerini ve 60 fps’de 8K video kaydını işleyebilecek. Yeni Exynos 5300 modem muhtemelen entegre edilecek.

  Exynos 2300’ün ayrıntılı özellikleri ilginç bir gerçeği ortaya koyuyor: Deca-Core yonga seti olacak! Bu temel konfigürasyonu son gördüğümüzden bu yana bir süre geçti. MediaTek eskiden bunu zorlardı ama Deca-Core yongalarıyla pek şansı yoktu. Şimdi, Samsung bu segmenti keşfetmeye hazır görünüyor. Exynos 2400, 1+2+3+4 çekirdek yapılandırmasıyla gelecek. 3.1 GHz’de saat hızına sahip bir Prime Cortex-X4 çekirdeğine sahip olacak, ikili küme, 2.9 GHz’e kadar ARM Cortex-A720 çekirdeklerini getirecek. Ayrıca, orta düzeyde görevler için 2,6 GHz’e kadar saat hızına sahip bir 3x ARM Cortex-A720 seti de vardır. Son olarak, 1,8 GHz hızında çalışan 4 adet Cortex-A520 çekirdeğimiz var. Tüm çekirdekler ARMv9 mimarisine dayalı.

  Görünüşe göre Samsung Exynos 2400, Samsung’tan ilginç bir sürüm olacak. Exynos tabanlı Galaxy S24 olumlu eleştiricileri kazanacak mı? Exynos varyantlarının olmadığı oldukça olumlu bir yılın ardından, Exynos tabanlı Samsung Galaxy S24 amiral gemilerinin piyasaya sürülmesinin topluluktan herhangi bir tepki alıp almayacağını merak ediyoruz.

   

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler