More

  Samsung Galaxy S24 Görünümüyle Canınızı Sıkabilir

  Samsung Galaxy S24 son yılların en kalın ekran çerçevelerine sahip olacak. Bu durum telefonu Galaxy A54'e benzer yapacak.

  Samsung Galaxy S24 son yılların en kalın ekran çerçevelerine sahip olacak. Bu durum telefonu Galaxy A54’e benzer yapacak.

  Samsung Galaxy S24 serisine bekleyenleri hayal kırıklığına uğratacak bazı gelişmeler yaşanıyor. Samsung’a yakınlığıyla bilinen Ice Universe, Galaxy S24’ün ekran kasa oranının yüzde 88 seviyesinde olacağını bildirdi. Bu değer Galaxy S10’dan buna amiral gemisi modeller arasındaki en düşük oran.

  Akıllı telefonun ekranının etrafındaki çerçeve simetrik olmayacak. Alt ve üst kısımlarda çerçeve kalınlığı 3 mm, yanlarda ise 3.42 mm olacak. bu durumda galaxy S24 kalın çerçevelere sahip Galaxy A54 modeline fazlasıyla benzeyecek.

  Kalın çerçevelerin görünümü nasıl etkileyeceği hala belirsiz. Geriye dönüp baktığımızda Galaxy Note10 Plus ile Galaxy S23 Ultra’yı karşılaştırdığınızda bile çerçeve genişliğinde ciddi bir fark bulunmuyor.

  Yakın zamanlı bir başka raporda ise Galaxy S24 Ultra’nın öncülüne göre daha hafif ve daha kompakt olacağı bildirildi. S24 Ultra’da boyutlar 162,3 mm × 79 mm × 8,6 mm olacak.  Galaxy S23 Ultra’nın boyutları 163,4 × 78,1 × 8,9 mm’dir.

  Galaxy S24 Ultra daha kısa, geniş ve daha ince olacak. Titanyum kasa kullanımına rağmen yeni modelin sadece 1 gram da olsa daha hafif olacağı gelen bilgiler arasında.

  Galaxy S24 serisinin ocak ya da şubat ayı içerisinde tanıtılması bekleniyor. Serideki tüm modellere Snapdragon 8 Gen 3 güç verecek. Telefonların Avrupa sürümlerinde ise bu defa 10 çekirdekli Exynos 2400’ın yer alacağı iddia ediliyor.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler