More

  Samsung, iPhone 15 serisi için Kazmayı Vurdu

  iPhone 15 serisi için Samsung, LG ve BOE cephesinden OLED ekran üretimi başladı. Ancak BOE cephesinde bazı problemler mevcut.

  iPhone 15 serisi için Samsung, LG ve BOE cephesinden OLED ekran üretimi başladı. Ancak BOE cephesinde bazı problemler mevcut.

  The Elec tarafından hazırlanan bir rapora göre Samsung Display, Apple‘ın eylül ayında duyuracağı iPhone 15 serisindeki dört model için de OLED ekran üretimine başladı. Samsung’un bu noktada rakipleri olan Çinli BOE ve LG ise üretim hattında bazı sorunlarla karşı karşıya. LG Display, Pro modeli için şartlı onay alırken, BOE bu yıl tedarik taahhütlerinde zorluklarla karşılaşıyor. Bu durum ilerleyen dönemde Samsung’un daha fazla sipariş almasını sağlayabilir.

  BOE, tüm iPhone 15 için delik görüntüleme işlemi gerektiren “Dynamic Island” özelliğinde sorun yaşıyor. Ne yazık ki, BOE’nin panelleri, Dinamik Ada kesitinin etrafındaki ışık sızıntısından muzdarip.

  Öte yandan LG Display, Pro Max modeli için seri üretim onayı almada gecikmelerle karşı karşıya. LG Display’in yaşadığı sorunlar, iPhone’un Sony ve LG Innotek tedarikçilerinin kamera modülleriyle eşzamanlı üretim sorunları nedeniyle daha da kötüleşiyor ve parça birikmesine neden oluyor. Bu gelişmeler, Apple’ın son yıllarda iPhone serisi gönderilerinin önemli bir bölümünü oluşturan Pro modellerindeki üretim önceliğini etkileyebilir.

  LG Display’in şartlı onayının ardından Pro Max modeli için çalışmaları daha da hızlandırmış durumda. OLED’ler için çerçeve ve delikli ekran uygulamasında zorluklarla karşılaşan LG Display, iPhone 15 Pro modelinde OLED üretimini artırmayı hedefliyor.  Bu karmaşıklıklara ek olarak, Samsung Display, malzeme ve bileşen siparişlerini artırabilir. 

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler