More

  Snapdragon 8 Gen 3 Bazı Amiral Gemilerinde Olmayabilir

  Snapdragon 8 Gen 3 bazı amiral gemilerinde olmayabilir. Bu kararın altında ise yükselen maliyetler yatıyor.

  Snapdragon 8 Gen 3 bazı amiral gemilerinde olmayabilir. Bu kararın altında ise yükselen maliyetler yatıyor.

  Farkında olmayanlar için Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 3’ü bu yıl Snapdragon Zirvesi’nde tanıtmaya hazır. Etkinlik 24 Ekim’de Hawaii’de gerçekleşecek. Qualcomm yonga setini resmi olarak duyurduktan sonra, 2024’ün başlarında yonga setinin tam teşekküllü olarak kullanıldığı amiral gemilerini göreceğiz.

  Ancak mesele şu ki, 2024 amiral gemilerinin tümü 8. Nesil 3 ile gelmeyebilir. Daha önce bilindiğin, Qualcomm’un son nesil amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 8 Gen 2, rakiplerinden daha pahalı. Kesin olmak gerekirse, 8 Gen 2, Apple A16 Bionic’ten daha pahalı.

  Snapdragon 8 Gen 2’nin yüksek maliyeti, üreticilerin amiral gemisi telefonlarını düşük fiyatlandırmasını zorlaştırdı. Görünüşe göre aynı trendi Snapdragon 8 Gen 3 için de göreceğiz.

  Digital Chat Station’ın raporuna göre Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 3’ü beklenenden daha yüksek fiyatlandırdı. Size bir fikir vermesi için, Snapdragon 8 Gen 2 birim başına 160 ABD dolar. Ve muhtemelen yeni yonga seti muhtemelen 200$ sınırına yakın veya daha yüksek olacak.

  Bu fiyat artışı, doğal olarak bazı üreticilerin 2024 cihazlarının bir kısmı için yeni işlemcileri kullanmasına neden olacak. Tahmin ettiğim kadarıyla cihazların Ultra/Pro/Plus sürümleri 8 Gen 3’e sahip olacak. Öte yandan, normal sürümler 8 Gen 2 ile gelecek.

  Üreticiler ayrıca MediaTek’in yakında çıkacak olan amiral gemisi yonga seti olan Dimensity 9300‘ü de seçebilirler. Bu işlemci için herhangi bir fiyatlandırma bilgisi bulunmasa da kesinlikle Snapdragon 8 Gen 3 kadar yüksek olmayacak. Üreticilerin bunu daha önce yaptığını gördük. Örneğin, Vivo ve Oppo amiral gemisi cihazlarının birçok standart sürümü, Snapdragon yerine Dimensity amiral gemisi işlemcisi ile birlikte geliyor.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler