More

  Snapdragon G Serisi İşlemciler Taşınabilir Konsolları Güçlendirecek

  Snapdragon G serisi işlemciler taşınabilir konsolları güçlendirecek. Qualcomm, bu seriden büyük bir beklenti içinde.

  Snapdragon G serisi işlemciler taşınabilir konsolları güçlendirecek. Qualcomm, bu seriden büyük bir beklenti içinde.

  Qualcomm, taşınabilir oyun konsolları için tasarlanan üç katmanlı G serisi yonga setlerini resmi olarak tanıttı. Snapdragon G1 Gen 1, 10 saatin üzerinde pil ömrüne sahip olduğu iddia edilen, fansız oyun akışı sağlayan el bilgisayarları için tasarlandı. Wi-Fi 5 bağlantısı ve Bluetooth 5.0’ın yanı sıra sekiz çekirdekli Kryo CPU ve Adreno A11 GPU’ya sahip. Yonga seti 60 fps’de 720p’ye kadar ekran çözünürlüğünü destekliyor.

  Snapdragon G2 Gen1, aynı sekiz çekirdekli Kryo CPU ve daha güçlü Adreno A21 GPU ile mobil ve bulut oyunlarına yönelik el bilgisayarlarına güç verecek. G2 serisi ayrıca Snapdragon X62 5G modem sayesinde Wi-Fi 6/6E ve 5G bağlantısına da kavuşuyor. Çip, 144 fps’ye kadar FHD+ ekranları destekler.

  Halihazırda Razer Edge 5G’ye güç veren Snapdragon G3x Gen1, yeni Snapdragon G3x Gen 2 ile de güncelleniyor. G serisinin yeni üst düzey yonga seti, hareket halindeyken bilgisayar düzeyinde oyun sunmayı amaçlayan amiral gemisi el bilgisayarlarına güç sağlayacak. G3x Gen 2, önceki modele göre %30’un üzerinde daha hızlı olan sekiz çekirdekli bir Kryo CPU’ya sahiptir. Çip ayrıca önceki modele göre 2 kat daha fazla performans vaat eden yeni bir Adreno A32 GPU’ya sahip.

  Snapdragon G3x Gen 2, ışın izlemeyi, Wi-Fi 7 ve 5G bağlantısını destekler. Çip, 144 fps’ye kadar FHD+ ekranları işleyebiliyor ve Qualcomm, PCIe Gen 4 SSD ve stereo dokunsal desteği sunuyor.

  AyaNeo, Huaqin, Inventec, Thundercomm ve diğer el tipi oyun şirketleri, bu yılın sonlarında Snapdragon G serisi yonga setleriyle desteklenen yeni cihazlar sunmak için Qualcomm ile ortaklık kuruyor.

   

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler