More

  Sonunda! WhatsApp Kaliteli Fotoğraf Paylaşımını Destekleyecek

  WhatsApp kullanıcıların istisnasız şikayetçi oldukları fotoğraf gönderirken kalite düşme problemi tarihe karışacak gibi görünüyor.

  WhatsApp kullanıcıların istisnasız şikayetçi oldukları fotoğraf gönderirken kalite düşme problemi tarihe karışacak gibi görünüyor.

  Yıllardan 2019, aylardan Şubat tarihinde Mark Zuckerberg mesajlaşma deyince akla gelen ilk uygulama olan WhatsApp uygulamasını satın aldı. Bu satın alım 19 milyar dolar gibi bir fiyatla gerçekleşmişti. Meta bünyesine katıldıktan sonra kendini bayağı geliştiren WhatsAp artık fotoğraf gönderme konusundaki yeni özelliğiyle bu değişime günden güne daha çok ayak uyduruyor.

  En son yatay modda görüntülü görüşme ve görüşme esnasında ekran paylaşımı özelliğini getiren firma çalışamlarına devam ediyor. Şimdi sırada WhatsApp fotoğraf gönderimi var.

  Fotoğraf göndermenin en büyük sıkıntısı fotoğrafların kalitesinin ciddi oranda düşmesiydi. Meta, kullanıcıların haykırışlarını dinlemiş olacak ki bu sorun tarihe karışacak gibi görünüyor. Çok gecikti fakat artık WhatsApp fotoğraf paylaşımında artık HD olarak gönderim yapılabilecek.

  <yoastmark class=

  Bu özellikle birlikte WhatsApp konuşmasında HD olarak 4096 x 2692 piksel çözünürlüğe kadar gönderim yapacaksınız. Eğer isterseniz standart kalitede de gönderme imkanınız olacak. Şu an WhatsApp sadece çözünürlüğü düşürmüyor fakat sıkıştırma yapmaya devam edecek. Yüksek çözünürlük ile fotoğraflarınız daha kaliteli görünecek.

  HD fotoğraf göndermek standart kalitede fotoğraf göndermekten daha fazla veri harcayacak. Eğer internet kötüyse önce standart sürümde indirilecek. Ardından kişi isterse HD olarak fotoğrafı tekrar indirebilecek.

  İşte WhatsApp HD Fotoğraf Gönderme Böyle Olacak

  <yoastmark class=

  Özelliğin şu an dünya çapındaki tüm kullanıcılara sunuluyor. Bu özelliğin daha da geliştirilerek kullanıcıların fotoğraf gönderirken farklı çabalar içerisine girmemesi gerekiyor. Ayrıca HD videolar özelliğinin de yakında geleceği düşünülüyor.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler