More

  Sony, Üç Aylık Mali Raporunu Yayınladı, Durumlar İç Açıcı Değil

  Sektörün köklü firmalarından olan Sony için durumlar iyiye gitmiyor. Şirketin en büyük gelir kapılarından olan PlayStation ve Xperia satışları sıkıntıda.

  Sektörün köklü firmalarından olan Sony için durumlar iyiye gitmiyor. Şirketin en büyük gelir kapılarından olan PlayStation ve Xperia satışları sıkıntıda.

  Sony, üç aylık raporunu şirketin mali yılının ilk çeyreği olan Nisan ve Haziran ayları arasında yayınladı. Oyun ve ağ hizmetleri, müzik, görüntüleme ve finansal hizmetler işindeki önemli artış sayesinde toplam satışlar %33 arttı. Bu artış şirketi memnun ediyor olsa da diğer iş kollarında hatırı sayılır bir düşüş söz konusu. Şirketin kan kaybettiği iş kollarında nasıl bir toparlanmaya gideceği merak konusu, bu toparlanma PlayStation özelinde kolayca halledebilecek olsa da uzun zamandır şirketin bir türlü öne çıkamadığı Xperia akıllı telefon serisini toplaması kolay olmayacak.

  Şirket, raporda sevk edilen konsolların tam sayısını açıklamadı. Oyun ve Ağ Hizmetlerinin yıllık bazda %27 büyüdüğünü ve satışların önümüzdeki aylarda artmaya devam etmesinin beklendiğini söyledi.

  Benzer şekilde, Nisan ve Haziran ayları arasında kaç Xperia akıllı telefonun satıldığını bilmiyoruz, ancak Eğlence, Teknoloji ve Hizmetler segmenti bir önceki yıla göre %12 düşüş gösterdi.

  Yılın geri kalanı için tahmin, bazı Sony bölümleri için umut verici görünmüyor. Filmler bölümü, ABD’de sorun çözülene kadar film ve TV projelerinin piyasaya sürülmesini ve geliştirilmesini erteleyecek olan grevlerden büyük ölçüde etkileniyor. Görüntüleme işi de düşüş trendinde. Dünya çapında akıllı telefon satışlarındaki düşüş, kamera sensörlerinin en büyük tedarikçilerinden biri olan Sony’yi etkiliyor.

  Oyun bölümü, paranın gelmesinin beklendiği asıl yer. 31 Mart 2024’te sona eren malı yıl için gelir tahmini, Spider-Man 2, Assassin’s Creed Mirage gibi birinci taraf olmayan oyunların yanı sıra oyunların beklenenden yüksek satışları nedeniyle %6,1’e yükseltildi. Cyberpunk 2077: Phantom Liberty ek paketi de bunlara dahil.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler