More

  Sony Xperia 5 V, Kompakt Amiral Gemisi Tanıtıldı

  Sony Xperia 5 V sahne aldı. Sony'nin yeni kompakt amiral gemisi telefonunda bu defa çift kamera yer alıyor.

  Sony Xperia 5 V sahne aldı. Sony’nin yeni kompakt amiral gemisi telefonunda bu defa çift kamera yer alıyor.

  Sony, yeni kompakt alt amiral gemisi Xperia 5 V’yi tanıttı. Akıllı telefon, daha büyük bir ana sensöre sahip, ancak önceki modele göre artık telefoto kameraya sahip değil. Sony Xperia 5 V modelinde çift arka kamera bulunuyor.

  Akıllı telefon, 120 Hz frekanslı ve 21: 9 en boy oranına sahip 6,1 inç FHD + OLED ekrana sahip. Bu ekranın alt ve üst kısımlarında stereo hoparlörler mevcut.

  Sony Xperia 5 V’te beklendiği gibi Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti kullanılıyor. 8GB RAM’in eşlik ettiği telefonda 128GB dahili depolmaa yer alıyor. Neyse ki telefonda hafıza kart desteği de mevcut. Öte yandan Sony, amiral gemisi telefonunda 3.5 mm kulaklık girişini kullanmayı sürdürüyor.

  Sony üçlü kamerayı bırakıp yeni modelde çift kamerayı tercih ediyor. Xperia 5 V, Xperia 1 V ile aynı olan 1/1,35 inç 52MP ana sensöre sahip. Ana sensör varsayılan olarak 12MP görüntüler çekmekte. Ayrıca kaliteden ödün vermeden de 2x yakınlaştırma yapabilirsiniz.

  İkinci kamera, Xperia 1 V ve geçen yılki Xperia 5 IV’te bulunan kameranın aynısı görünüyor. 12 megapiksel ultra geniş açılı kamera 1/2,5 inç sensör büyüklüğüne sahip. Ön tarafta ise 12 megapiksel kamera kullanılıyor.

  Telefon önceki modele göre 11 gram daha ağır ve biraz daha kalın, ancak önceki modele göre biraz daha kısa. Xperia 5 V, küçülen kompakt amiral gemisi pazarına giriş yaparken, Samsung Galaxy S23 ve yakında çıkacak Apple iPhone 15 ve 15 Pro ile rekabet edecek.

  5000 mAh batarya, kutuya dahil edilmeyen 30W şarj cihazı kullanılarak 30 dakikada %50’ye kadar şarj edilebiliyor. Son olarak telefon eylül ayında satışa sunulacak ve 999 € fiyat etiketi taşıyacak.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler