More

  TECNO Pova 5 Pro Işıklı Mışıklı Çılgın Atarak Geldi

  Orta segment pazarında rekabet her geçen gün artarken bu rkeabeti bir üst seviyeye çıkaracak TECNO Pova 5 Pro ortaya çıktı.

  Volkan MANAV
  Volkan MANAV
  Gazeteci, TeknoBurada.net ve TeknoBurada.com Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı

  Orta segment pazarında rekabet her geçen gün artarken bu rkeabeti bir üst seviyeye çıkaracak TECNO Pova 5 Pro ortaya çıktı.

  Akıllı telefon pazarında rekabet hızla artıyor ve yeni oyuncuların da oyuna katılması ile rekabet bir üst seviyeye çıkıyor. TECNO Mobile firması da bu rekabeti bir üst seviyeye çıkaran markaların başında geliyor diyebiliriz. Bugün tanıtılan TECNO Pova 5 Pro modeli ise özellikle oyuncuların ve gençlerin ciddi anlamda ilgisini çekecek diye düşünüyoruz.

  Telefonun özelliklerine geçmeden önce Nothing Phone serisinde gördüğümüz arka tarafın LED ışıklandırmaya sahip olduğunu belirtelim ama burada Nothing firmasından çok daha iyisi yapılarak RGB bir ışıklandırma kullanılmış. Genellikle çok pahalı oyuncu telefonlarında bunları görebiliyorduk ama orta segmente bu özelliğin gelmesi oldukça hoş olmuş. Sizce de öyle değil mi?

  Telefonun ülkemiz pazarında da satılşa sunulacağından eminiz. Zira TECNO markası böyle özel telefonları Türk kullanıcılar ile buluşturmayı oldukça sever. Fiyat tarafında bir şey söylemek mümkün değil ama TECNO eminiz ki genç kullanıcıları üzmeyecektir.

  TECNO Pova 5 Pro Teknik Özellikler

  • 6,78 inç boyutunda 2400x1080p Full HD+ çözünürlükte 120Hz ekran tarama hızınsa sahip ama 80FPS ve 90FPS kadar düşebilen IPS LCD ekran. Free Fire özelliği sayesinde 90 fps’de çalışabilir. Bu arada PUBGoynarken gelişmiş dokunsal geri bildirim için Z eksenindeki lineer motordan yararlanabilir.
  • 6 Nanometre üretim sürecine sahip MediaTek Dimensity 6080 yonga seti (2 adet 2.2GHz hızında çalışan Cortex-A76 ve 2,0 GHz hızında çalışan 6 ade Cortex A55?
  • Mali-G57MC2 GPU
  • 256GB Hafıza
  • 8GB RAM + 8GB Sanal Bellek Desteği
  • Arkada 50 mrgspiksel ana kamera önde 16 megapiksel selfie kamera
  • 5.000 mAh pil gücü ve 68W hızlı şarj desteği ile 15 dakika içinde %50 şarj
  • 9 saatin üzerinde oyun oynama veya 13 saatin üzerinde video izleme imkanı
  • 2.820 mm²’lik geniş bir buhar odası ve 12.979 mm²’lik bir ısı dağıtım alanı seyesinde yoğun oyun oynama sırasında bile işlemciyi 2 derece daha soğuk tutma desteği
  • Hi-Res desteği ve DTS sertifikalı stereo hoparlörler

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler