More

  Threads Hesabını Silmek Artık Mümkün olacak

  Yakın bir zamanda Threads hesabını silmek istediğinizde, Instagram hesabınızdan ayrı olarak silebileceksiniz.

  Volkan MANAV
  Volkan MANAV
  Gazeteci, TeknoBurada.net ve TeknoBurada.com Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı

  Yakın bir zamanda Threads hesabını silmek istediğinizde, Instagram hesabınızdan ayrı olarak silebileceksiniz.

  Twitter‘a rakip olarak kurulan Threads, kısa bir süre içerisinde 70 milyonun üzerinde kullanıcı sayısına ulaşmayı başardı. Elon Musk ve Mark Zuckerberg‘in zıtlaşması olayları buraya kadar taşıdı. Musk, Zuckerberg’i kafes dövüşüne davet ederken, bugünlerde ise Threads’ın Twitter’ı taklit ettiği gerekçesiyle dava etme tehdidinde bulundu; fakat günümüzde ise artık kafes dövüşü, akıllı telefonlar ve kullanıcılara sunulan hizmetlerle yapılıyor.

  Yeni bir yüz olarak karşımıza çıkan Threads’i ise, kimileri çok severken birçok kişi ise eleştiri yağmuruna tuttu. Threads sosyal medya platformuna kullanıcılar üye olunurken, mevcut Instagram hesabı ile kayıt olmuştu. Mevcut uygulamayı beğenmeyenler Threads hesabını silmek istediklerinde, bambaşka bir şeyle karşı karşıya kaldılar. Kullanıcılar, uygulamayı açmış oldukları Instagram hesaplarının da silineceklerini fark ettiler. Bunun üzerine tepkiler gecikmedi. Ancak Meta, bu tepkileri dikkate aldı ve kullanıcılara iyi haber geldi.

  Threads hesabını silmek

  Tepkilere açıklama gecikmedi

  Instagram Başkanı Adam Mosseri, mağdur kullanıcılar için çözüm üretmeye çalıştıklarını söyledi. Mosseri, “Meta’nın sorunun farkında. Çözüm için çalışıyoruz. Kullanıcılara şimdilik hesaplarını devre dışı bırakmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

  Tabi ki sorunlar bununla bitmiyor…

  Threads’de kullanıcılar, metin tabanlı mesajlar, videolar, kısa GIF’ler göndermesine ve Instagram gönderilerini thread’lere yerleştirebiliyor. Ayrıca gönderileri beğenip, yorum yapabilir, yeniden yayınlayabilir ve paylaşabilirler. Fakat diğer birçok özellik hala eksik. Hesabın devre dışı bırakılması, Instagram profilini gizlemek, yayınlanan tüm içeriği gizlemek ve uygulamayı özelleştirme gibi pek çok konular eksik.

  Bizler de yeni bilgiler geldikçe, sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

  Son Eklenenler

  Kategoriye Göre İçerikler

  Benzer İçerikler